Güzel güllere daha uzun süre sahip olmak için bir dizi küçük püf noktası.

 

Güller çok popüler bitkilerdir, bu nedenle ürettiği harika çiçeklerin tadını çıkarmak için onları hem evde hem de balkonlarda saksılarda yetiştirmek yaygındır.

Daha uzun süre çiçek açmalarını sağlamak ve hızlı bir şekilde solmalarını önlemek için, yerine koymak için küçük püf noktaları vardır.

Bakalım ne olacaklar.

  1. saksı: bitkiyi barındıran kap, gelişiminde temel bir rol oynar, bu nedenle ideal bir tane seçilmelidir. İdeal malzeme pişmiş topraktır, boyut için bunlar bitkiye bağlıdır. Önemli olan, köklerin engelsiz genişlemek için gerekli alana sahip olmasıdır.
  2. toprak: Durgun sudan kaçınmak için, güllerin drenaj bileşeni olan bir toprak seçmeleri önerilir.
  3. Işık: Güllerin büyümek için güneşe iyi maruz kalmaları gerekir, bu nedenle aydınlık bir yere yerleştirilmeli, ancak yine de dondan korunmalıdır.
  4. Su: Sulama söz konusu olduğunda, bunlar sık olmalı, ancak aşırı olmamalıdır. Toprağın kuruduğunu fark etmeye başladığınızda su verin, ancak yaprakları ıslatmaktan kaçının.
  5. Budama: Uzun süreli çiçeklenme için eski veya sağlıksız dalların kesilmesi tavsiye edilir. Bu işlem ideal olarak kış sonunda yapılmalıdır.