Evde de kolaylıkla yapılabilen bu doğal ilaç ile hıyar, domates ve biber bitkileri sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyüyecek.

bitkilerde bileşik

Yazın gelmesiyle birlikte, özellikle kendi bahçenizde yetiştirme fırsatınız varsa, toprağın meyvelerinin değeri daha da artar . Örneğin, pek çok lezzetli yiyecekle mükemmel uyum sağlayan salatalıkları ve aynı zamanda İtalyan sofralarından asla eksik olmayan diğer sebzeler olan domates ve biberleri düşünelim . Bununla birlikte, tüm bitkilerde olduğu gibi, salatalık, domates ve biberde bile, her zaman güçlü ve bereketli büyümelerini sağlamak için büyük özen gösterilmelidir . Bu yiyeceklerden her zaman bol miktarda bulundurmak için, bu bitkilere uzun ömür garanti etmek ve sonsuza kadar büyümelerini sağlamak için tüm teknikleri bilmek iyidir.

Bu malzeme ile salatalık, domates ve biber durmadan büyüyecek.

Bu amaca ulaşmak için pek çok kişi temalı mağazalarda ve hatta bazen sıradan süpermarketlerde kolayca bulunabilen çeşitli kimyasal ilaçlara güvenmeyi tercih ediyor. Ancak uzmanlar kimyasal solüsyonların kullanılmasından kaçınılmasını önermektedir.

salatalık ve domates

Aksine, evde sadece birkaç dakika içinde yapılabilecek doğal ve organik ilaçlara odaklanmak kesinlikle daha iyidir. Bu müstahzarlar çok etkilidir ve salatalık, domates ve biber bitkilerini gerçekten canlandırabilir.

Bu doğal ilaçlardan sadece biri, bu bitkilerin çok hızlı büyümesi için idealdir ve her türlü hastalıktan büyük ölçüde korunur.

Yapılacak ilk şey büyük bir kap almak. İçine güzel bir kaşık şeker koyacağız , kabın içine her zaman bir kaşık maya ekliyoruz.

Bu adım tamamlandıktan sonra, kabın içine biraz sarımsak da ekleyelim . Yaklaşık beş veya altı takozlara ihtiyacınız olacak. Bir sonraki adım, kabı suyla doldurmaktır.

Yaklaşık iki litreye ihtiyaç duyulacağından tavsiye, bu kapasiteyi garanti edebilecek bir kap bulmaktır. İlk hızlı karışımı verelim ve hazırlığı bir blender içine koyalım.

Her şeyi iyice karıştırmak ve bitkilerimiz için mümkün olan en iyi çözümü elde etmek için cihazı birkaç dakika çalıştırın . Smoothieden sonra az önce hazırladığımız doğal ve organik ilacı yaklaşık bir iki saat dinlendirelim.

Çözüm, fabrikalarımız için olağanüstü olacak: görmek inanmaktır

Bu süre geçtikten sonra karıştırıcıyı açın ve elde edilen karışımı bir litre su ekleyeceğimiz başka bir kaba dökün. Çözeltiyi filtrelememiz gerekecek , o yüzden bir elek alalım.

domates bitkisi

Doğal müstahzarı kapta bulunan litre su içinde filtreleyip seyrelterek, yaklaşık üç litrelik bir çözelti elde etmemiz gerekecek.

Bu noktada hıyar, domates ve biber bitkilerine uygulanacak doğal ve organik solüsyonumuz hazır .

Karışımdan bir miktar bardağa dökelim ve sağlıklı ve güçlü büyümeleri için gerekli beslenmeyi garanti altına almak için bu bitkilerin köklerini sulayalım . Bu basit işlemi 25-30 günde bir tekrarlıyoruz ve bitkilerimiz sonsuza kadar büyüyecek.