Domates, salatalık ve biber üretimini ikiye katlayabildiği için en güçlü organik takviye olarak kabul edilir.

sarı domates

Kendi bahçenizde domates, salatalık ve biber yetiştirirseniz , bol miktarda taze ve besleyici ürün hasadı ile ödüllendirileceksiniz.

Ancak bu mahsullerin kuvvetli ve bol büyümeleri için gerekli özen ve dikkatin gösterilmesi önemlidir.

Bunu başarmak için endüstri profesyonelleri, tamamen doğal, güçlü bir organik takviye kullanmanızı önerir .

Bu bileşen, sağlıklı bir diyet için gereklidir ve vicdan sahibi herhangi bir kişinin buzdolabında bulunabilir.

Biber, domates ve salatalıkta başarılı bir mahsul elde etmek istiyorsanız, kullanılabilecek bir organik gübreleme maddesi vardır.

Bu eşsiz ürün , mineral tuzlar ve vitaminler açısından zengindir ve etkinliğinde rakipsizdir.

Ayrıca günlük diyetlerde pratik uygulamaları vardır ve vücudun genel sağlığını destekleyen bir bileşendir.

Uzmanlar , ekinlerinizi beslemek için bu çözümü haftada iki kez kullanmanızı önerir .

Toprağı ve ayrıca sebzeleri potansiyel olarak kirletebilecek koruyucular ve kimyasallar içermeyen istisnai bir takviye görevi görür.

Bu tarifin temel bileşeni geleneksel sade yoğurttur . Bu süt ürünü, sütün bakteriyel bozunması yoluyla üretilir.

Faydaları sadece vücut sağlığı ile sınırlı kalmayıp bitki sağlığına da uzanmaktadır. Bazı yararlı mikroorganizmalar, nitrojeni uygun şekilde dönüştürmek için sürekli beslenmeye ihtiyaç duyar.

Washington Üniversitesi’nde yakın zamanda yürütülen bir araştırma, probiyotiklerin nitrojeni sağlıklı bir şekilde sabitleyerek bitki gelişimini etkili bir şekilde iyileştirebileceğini buldu .

Sebzelerin büyümesini iki katına çıkaran en güçlü organik takviye

Bitkilerinin iyi beslenmesini ve zararlı küf ve bakterilerden korunmasını sağlamak için insanlar yoğurdu bahçecilik ve sebze yetiştirme uygulamalarına dahil etmeye başladılar.

Takviyeyi elde etmek için bir litre su ile karıştırılmış bir kavanoz yoğurt yeterlidir. Devam etmeden önce iki bileşenin iyi bir şekilde birleştirildiğinden emin olun.

Karıştırdıktan sonra, toprağı doğrudan sulama veya yaprakları püskürtmek için bir sprey kabı kullanma seçeneğiniz vardır .

Yoğurt, en güçlü takviye

En iyi sonuçlar için solüsyonun yapraklara günlük olarak uygulanması tavsiye edilir; ancak toprağı güçlendirmek ve beslemek için iki haftada bir de kullanılabilir .

Yararlı bakterilerin görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olmak, kuşkusuz toprak zenginliğini ve nitrojen fiksasyonunu iyileştirmek için harika bir yaklaşımdır .

Bahçıvanlık uzmanları tarafından tavsiye edilen genel bir tekniktir. Bir sebze bahçesinde veya bitkilerde kullanmak için, kişiselleştirilmiş yoğurt bazlı bir tarif hakkında bilgi almak için güvenilir bir çocuk bakıcısına danışmanızı tavsiye ederiz .

Bu içerik tamamen doğaldır ve ürünlere herhangi bir zarar vermez. Aslında beslenme açısından oldukça faydalıdır ve küf oluşumunun önlenmesinde temel bir rol oynar.

Gastronomik bir ipucu

Domates ve salatalık bir öğünde bir araya geldiklerinde bağırsakta rahatsızlık ve ağırlık hissi yaratabilirler .

Bunun nedeni, iki yiyeceğin farklı sindirim süreleri gerektirmesidir, bu da sindirim sürecini yavaşlatır ve fermantasyonu artırır .

Bu, gaz ve bağırsak problemlerinde artışa ve ayrıca kişinin genel refahını olumsuz yönde etkileyebilecek çirkin şişkinliğe yol açabilir.

Bu besinler faydalı özellikler açısından gerçekten zengin olsalar da tam da bu nedenle bunların birlikte tüketilmesi önerilmez.

domates ve salatalık

Ayrı olarak tüketilmesi tavsiye edilir: örneğin domates, mükemmel bir B, D ve E vitamini kaynağıdır ve güçlü antioksidan özelliklere sahiptir .

İdrar söktürücü özelliklerine ek olarak salatalıklar, mineral tuzların yanı sıra C ve K dahil olmak üzere çeşitli vitaminlerin mükemmel bir kaynağıdır.

Farklı sindirim sürelerine sahip gıdaları karıştırmaktan kaçınmak için, yemek sırasında kaçınılması gereken birkaç kombinasyon vardır.

Bunlardan biri, genellikle yoğurt ve mısır gevreği ile karıştırılan , yaygın bir kahvaltı ilavesi olan meyveyi içerir  .

Ayrıca et ve peynir ile süt ve muzdan da uyumsuz sindirim hızları nedeniyle kaçınılmalıdır.

ev