Salatalık, domates ve kabak bu tarifle anında büyüyecek! İşte bu meyveleri miktar olarak nasıl alacağınız. En azından şimdiye kadar kesinlikle kimsenin size söylemediği bir sır var.

Salatalık, domates ve kabak bu tarifle anında büyüyecek

Bahçenizden bol salatalık, domates ve kabak elde etmek için bir teknik mi arıyorsunuz ? İşte tüm bu ürünleri sofranıza getirmek için denemeniz gereken teknik .

Salatalık, domates ve kabak: sağlıklı sebzeler

Salatalık, domates ve kabak, diyetimizden asla eksik olmaması gereken sebzelerdir . Doktorlar ve beslenme uzmanları günde en az 2 porsiyon sebze ve 3 porsiyon meyve tüketilmesini önermektedir .

Salatalık, domates ve kabak

Önemli besleyici özellikleri sayesinde sebzeler vücudumuz için gerçekten her derde devadır. Bugün özellikle sofralarımızda her zaman bulunması gereken 3 bahçe ürününe , yani salatalık, domates ve kabağa odaklanmak istiyoruz .

Salatalıklar Cucurbitaceae familyasına aittir Bitkinin anavatanı Hindistan’dır ve tüketimi 3000 yıl öncesine kadar gitmektedir. Salatalık tüketirsek vücudumuzun elde edebileceği birçok fayda vardır .

Bazı örnekler ister misiniz? B ve C vitaminleri ve su açısından zengin olan salatalık kozmetolojide kullanılır. Bununla cildi nemlendiren ve sıkılaştıran kremler ve tonikler yapabilirsiniz . Aynı zamanda olası bir idrar söktürücüdür.

Gelelim domateslere . Bu sulu kırmızı meyveler her zaman diyetinizin bir parçası olmalıdır. Likopen açısından zengin, doğal antioksidanlardır . Domates lif ve su açısından zengin, kalorisi düşük ve çok sağlıklıdır . Mide ekşimesi veya çok asidik gastrit olmadıkça, kendinizi onlardan asla mahrum bırakmamalısınız.

Bunun yerine kabak ne olacak ? Bu sebzeler aynı zamanda vücut için her derde devadır . %90 sudan oluşurlar , diyet için mükemmeldirler . Lif bakımından zengindirler , vücudun atıkları dışarı atmasına ve bağırsağı düzenlemesine yardımcı olurlar.

Küçük bir sebze bahçeniz veya bahçeniz varsa , özenle bakıldığı takdirde sofralarınızda bolca bulunabilecek bu sebzeleri ekmenizi tavsiye ederiz . Bu bağlamda, bu ürünlerin bol bol büyümesini sağlamak için size bir sır vermek istiyoruz .

Bol sebze yemek gibi

Birkaç ipucunu izlerseniz, salatalık, domates ve kabak yetiştirmek karmaşık değildir. Bu sebzeleri diyetinize dahil etmenizin nedenleri yukarıda açıklanmıştır.

Bunlar sadece vücudumuza fayda sağlayabilecek lif, su ve vitamin bakımından zengin, kalorisi düşük, doğal ürünlerdir . Onları mağazadan satın almak yerine kendiniz yetiştirme fırsatınız varsa okumaya devam edin. Bugün bol bol salatalık, domates ve kabak yemenin sırrını açıklayacağız .

Kendi organik gübrenizi yapmak için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var . Birincisi zerdeçal . Bu güzel kokulu baharat, doğal bir antibakteriyel ve antifungaldir . Bitkileri, çeri domateslere saldıran tüylü küf veya bunun yerine her zaman kabak ve salatalıklara saldıran pamuksu hastalık gibi birçok hastalıktan koruyabilen birçok biyolojik olarak aktif madde içerir .

Bol hasat yapmanıza yardımcı olacak ikinci bileşen süttür . Bu bileşen, bitkilerinizi hastalıklardan ve zararlılardan koruyabilir . Yapraklarda patojenik sporların penetrasyonunu önleyen koruyucu bir tabaka oluşturabilir .

Doğal gübrenizi hazırlamak için iki litre sıcak suya 2 büyük yemek kaşığı zerdeçal ve 100 ml süt dökün . Çözeltiyi iyice karıştırın ve tamamen soğumasını bekleyin. Çözeltiyi başka bir kaba süzün. Gübre hazır!

Zerdeçal ve süt bazlı doğal gübre

Bir sprey şişesine dökün ve solüsyonu salatalık, domates ve kabak bitkilerinizin üzerine püskürtün. Bu bitkilerin meyvelerinin çok hızlı büyüyeceğini garanti ediyoruz.

Doğa yardımınıza geldiğinde kimyasal gübre almanıza gerek yok. Örneğin süt ve zerdeçal ile kendiniz güçlü bir böcek ilacı ve gübre oluşturabilirsiniz.

Salatalık, domates ve kabakları bol ve hızlı yetiştirmenin başka doğal yolları da var . Kalsiyum açısından zengin olan yumurta kabukları ezilip gübre olarak toprağa serpilebilir : çiçek ve meyvelerin hızlı büyümesini sağlamak için inanılmazdır .

Kabartma tozu aynı zamanda güçlü bir gübre yapmanızı sağlayan bir bileşendir . 2 litre suya 3 yemek kaşığı dökün ve solüsyonu bitkilerinizin toprağına veya yapraklarına püskürtün. Harika bir şeye tanık olacaksınız: bitkileriniz normalden 5 kat daha hızlı büyüyecek.

Ancak, bu durumda belirtilen dozlara dikkatle uymaya dikkat edin : çok fazla sodyum bitkinizi iyileştirmek yerine hasta edebilir. Bitkilerin her an parazitler tarafından saldırıya uğrayabileceğini unutmayın , bu nedenle onları doğal böcek ilaçları ile doğal yollarla savunmayı da düşünmelisiniz .

Papatya örneğin virüslere, bakterilere ve yaprak bitlerine karşı koruma görevini çok iyi yerine getirir . Yarım litre kaynar suya bir poşet koyun. Solüsyonun soğumasını bekleyin ve bir sprey kabına dökün.

Ürünü bitkinin yapraklarına, toprağına ve gövdesine arka arkaya 3 gün, 3 hafta boyunca ve özellikle günün en sıcak saatlerinde püskürtün: bitkileriniz her zaman sağlıklı ve güzel olur.

Sarımsak aynı zamanda ekolojik ve doğal bir insektisit ve fungisittir . Böcekleri ve zararlıları bitkilerden uzak tutan allicin içerir . Bir karanfili alın, küçük parçalara ayırın ve 500 ml beyaz sirke içine dökün . Karışımı 24 saat bekletin ve ardından bitkilere püskürtün. Sonuçlar aklınızı başınızdan alacak.