Saçınızı yıkamadan önce yapacağınız en iyi alışkanlıklardan biri şampuanınıza şeker eklemektir. Ve haklı olarak, haftada bir veya iki kez uygulanacak bu ürün, saç telinizde harika bir sonuç görmenizi sağlayacaktır!

Saçınız ıslandığında, şeker ilave edilmiş en sevdiğiniz şampuanı ovalayın. Bu ipucu, şekillendirmenizi kolaylaştırır ve müthiş bir D-sistem saç bakımıdır. Yıkamalarınız sırasında benimsemek fark yaratacaktır.

Saçınızı yıkamak için neden şampuanınıza şeker eklemeniz gerekiyor?

Şampuanınıza şeker eklenmesi tavsiye edilirse, bunun nedeni tüm saç tipleri için uygun olmasıdır. Bu besin saç rutininizde tercih edilmelidir çünkü kuruluk, kepek ve kaşıntıya karşı aktif olarak savaşmanıza yardımcı olur. Tekrarlanan şekillendirme nedeniyle tahriş olan saç derileri  veya malzemede ağırlık oluşturabilecek silikonla doldurulmuş kozmetikler için uygundur. Bu numarayı nasıl kullanacağınızı bilmek size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

kepek önleyici madde

Saçınızı yıkamak için şampuanınıza şeker koyarsanız ne olur?

Bu numara en etkili saç tedavilerinden biriyse, bunun nedeni kan dolaşımını uyaran etkili bir saç derisi ovma olmasıdır. Dermatolog Francesca Fusco,  bir yemek kaşığı şekerle bir yemek kaşığı şampuanın karıştırılmasının  , saç derisini tahriş etmeden pul pul dökülmesine yardımcı olduğunu açıklıyor. Uzman, ürünü uygularken parmak uçlarınızla nazikçe masaj yapmanızı önerir. Saçınızın yapısına göre normal, yağlı veya kuru olmasına göre uygun bir şampuan seçmeniz de tercih sebebidir. Saça zarar veren parabenler veya sülfatlar içermediği için doğal bir şampuan seçilmesi tercih edilir.   Yıkama ürününüzü evde hazırlamanız da mümkündür.

 

parlak saç1

Saçınızı yıkamak için bu şeker şampuanını ne sıklıkla kullanmalısınız?

Organik şampuanınıza eklenen şeker, kepekle savaşırken   kan dolaşımınızı artıracak doğal bir peeling görevi görebilir  . Ancak bu System D eksfoliyatörü, saç derinize zarar verebileceğinden her gün kullanılmamalıdır. Dermatolog haftada bir veya iki kez kullanılmasını tercih eder. Uzman, kuru ve yıpranmış saçları olanların  sert bakımlar, renklendiriciler veya düzleştirici ürünler kullanmaktan kaçınmasını tavsiye ediyor . Genel olarak, örneğin argan yağı, saç kremi veya besleyici saç bakımı içeren bir yağ banyosuna ayrıcalık tanımak, şampuanları boşaltmak ve kuru ve hasarlı saçları daha da bozan saç kurutma makinesinden kaçınmak gerekir.

güzel saç1

Saçımda hala kepek varsa ne yapmalıyım?

Kepek önleyici şampuan uygulamasına rağmen bu kabuklanmalar hala mevcutsa, bu muhtemelen bu ipucu ile tedavi edebileceğiniz bir cilt bozukluğunun belirtisidir. Bu, Amerikalı bir dermatolog olan Dr. Julie Russak tarafından açıklanmaktadır. Uzman, “Saç ürünlerine karşı hassasiyet, yağ birikmesi, egzama veya sedef hastalığı da dahil olmak üzere, kafa derinizin pul pul veya kuru olmasının birçok nedeni vardır” diye açıklıyor. Doktor, saç yıkama tedavisinin  kafa derisinin üst tabakasını eksfoliye ettiği için yararlı olduğunu açıklar . Sonuç: ikincisi tahriş olmadan daha iyi nefes alır. Uzman için bu numara kafa derisi üzerinde sürtünme etkisi ile hareket eder. Saç dökülmesine karşı savaşmak için saç derisine uygulanacak bir hazırlık da vardır.

 

1 Saçını yıkayan genç kadının arka görünümü

Bunu anlayacaksınız: Hafif şampuanınıza şeker eklemek, saç derisindeki kirleri gidermenin bir yoludur. Bu System D temizleyici ayrıca aşırı sebumla savaşır.