Bahçenizdeki yabani otlardan nasıl kurtulacağınızı bilmek ister misiniz? İşte durumu en iyi şekilde ve basit bir şekilde çözmek için bazı pratik ve etkili ipuçları.

bahçedeki adam

Bir bahçesi olan herkes, bazı yabani otların veya yabani otların varlığıyla sık sık mücadele etmek zorunda kalmanın ne kadar sinir bozucu olabileceğini bilir . Onlardan kalıcı olarak kurtulmak kolay değildir. Ancak her şeyi pratik ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırmanın etkili yöntemleri var. O halde bazı çözümler, çok daha uzun süre her zaman düzenli olan bir bahçeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Tüm uzmanlar, toprak kuru olmadığında yabani otların çıkarılmasını önerir . Bu nedenle birkaç günlük yağmurdan sonra bahçedeki yabani otları yok etme işlemlerini uygulamaya geçebilirsiniz. Aslında zemin daha yumuşak olacak ve kökleri sökmek ve dağınık çimleri çıkarmak çok daha kolay olacaktır.

Bahçedeki tüm istenmeyen yabani otlardan nasıl hızlı ve kolay bir şekilde kurtulacağınızı öğrenmek ister misiniz ? İşte çim için kullanılacak bazı özel aletler ve çeşitli doğal ve organik maddeler aracılığıyla benimsenecek en iyi çözümler.

Bahçedeki yabani otları ortadan kaldırmak: en etkili çözümler

Bahçedeki yabani otların ortadan kaldırılmasına devam etmek için doğru aletlerin elde edilmesi çok önemli olacaktır . Bu sayede her ihtiyacınız olduğunda bahçıvanı aramanıza gerek kalmayacak, ancak bağımsız olarak ilerleyebilirsiniz. Bahçenizle ilgilenmek hoş bir hobiye dönüşecek.

bahçedeki yabani otlar

Bahçedeki yabani otları pratik ve hızlı bir şekilde yok etmenizi sağlayan özel aletler var aslında. Çim biçme aparatları uzun bir sapa sahiptir ve bu alanda uzman olmayanlar tarafından bile tamamen pratik bir şekilde kullanılabilir.

Bunlardan biri hiç şüphesiz kök kurtçuktur . Bazı özel bahçıvanlık mağazalarından birkaç on avroya satın alınabilir ve operasyonlarınız sırasında hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bu araç, çok büyük dişlere sahip çeneler aracılığıyla köklerin hızlı ve basit bir şekilde çıkarılmasıyla ilerleyerek kökleri kaldırmanıza olanak tanır .

Yabani ot ve tırmık gibi diğer araçlar ise çiçek tarhlarına en yakın alanlardaki yabani otları yok etmenizi ve çiçek, ağaç ve bitkilerinizi korumanızı sağlar. Bu işlemleri gerçekleştirirken, “kurtarılacak” bitkilerin köklerine zarar vermemek için azami dikkat gösterilmelidir.

Kısa saplı mala gibi bir alet ise çok daha pratik ve güvenli bir şekilde kenarlardaki kökleri temizlemenizi sağlayacaktır. Aslında, uzun saplı aletlerle kenarlarda daha az hassasiyete sahip olacaksınız ve yarardan çok zarar verme riskiniz olacaktır.

Mükemmel bahçe bakımı için satın alınacak ve kullanılacak en iyi araçlara baktıktan sonra, yabani otlardan kurtulmak ve gelecekte çoğalmalarını en aza indirmek için organik bir çözüm keşfedelim . Herhangi bir kimyasal kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Detaylar burada.

doğal çözüm

Bahçenizdeki tüm yabani otları ortadan kaldırmak ve öldürmek için ideal doğal “içeriklerden” biri şüphesiz şekerdir . Bu ürün, aslında, çıkarılması gereken tüm yabani otların tabanına yayılmalıdır. Ancak bunu yapmak için çok miktarda şekere ihtiyacınız olacak.

Şeker otu öldürücü

O halde çoğu, bahçenizin büyüklüğüne ve çoğalan yabani otların miktarına bağlı olacaktır. Bununla birlikte, ortalama olarak, yabani otların tabanı çevresinde yaklaşık 2 cm yüksekliğinde bir şeker tabanı oluşturmak gerekli olacaktır . Bitkiler kısa sürede ölecek.

Yabani otları öldürmeye yardımcı olan bir diğer bileşen tuzdur. Kimyasal herbisitler ise mümkün olduğunca kaçınılmalıdır . Aslında, uzun vadede bahçenizi mahvedebilir ve onu önemli ölçüde yoksullaştırabilirler.

Herbisit kullanmayı gerçekten seçtiyseniz, bunu kimyasal olmayan, tamamen doğal aktif bileşenlere sahip bitkisel ürünler kullanarak yapın. Kendi yaptığınız   doğal bir herbisit  de alabilirsiniz . Gibi? Sirke ve kaba tuz kullanarak. Aslında şeker gibi, bu bileşenler de “iyi” bitkileri ve genel olarak bahçenizi koruyarak yabani otları doğal olarak yok etmeye yardımcı olacaktır.

ev