Bitki severler, hem yeşil parmakları olanlar hem de olmayanlar, hayatlarında en az bir kez sansevieria ile uğraşmak zorunda kalmışlardır . Kılıç gibi yeşil veya sarı kenarlı olabilen uzun ve düz yaprakları ile karakterize edilen, arındırıcı ve bakımı kolay bir ev bitkisidir.

Bakımı son derece kolay olmasına rağmen, sansevieria’yı hızlı bir şekilde büyütmenin püf noktaları var . Aslında, bu bitkiden en iyi sonuçları almak çok az zaman alıyor.

Dikkate alınması gereken ilk faktör gübredir. Etli bir bitki olarak değerlendirilmeli ve bu nedenle azot, fosfor ve potasyum içeren geçici bir gübre kullanılması gerekmektedir. Gübre ilkbahar ve yaz aylarında ayda iki kez verilmeli, sonbahar ve kış aylarında ise gübrelemeye ara verilmelidir. Kahve telvesi, sansevieria’ya uygulanacak mükemmel doğal gübrelerdir.

Sansevieria, apartmanda olmayı seven ancak yazın doğrudan güneş ışığını da seven, ancak günün en sıcak saatlerinden kaçınan bir bitkidir.

Sansevieria’nın düzgün bir şekilde büyümesini sağlamak için saksı değişimi de önemlidir. Her iki yılda bir gereklidir ve sansevieria’yı daha büyük bir tencereye koyun. Bunu yapmak için en iyi zaman Mart.

Her zaman güzel ve bereketli olması için sansevieria’mızın yapraklarını temizlemek önemlidir. Bu işlem esas olarak fotosentezi teşvik etmeye yarar.