Sararma kiti: Tekrar yeni görünmesinin çaresi!

Beyaz masa örtüleri ve çarşaflar gerçekten çok güzeller, tüm eve narin bir şıklık katıyorlar, çok narin oldukları için pek kullanmıyoruz ve bu nedenle onları odadan çıkarmaya karar verdiğimizde sarımsı bulabiliriz. çekmeceler.

Hiç sorun değil, bu can sıkıcı rahatsızlığı ortadan kaldırmanın birçok doğal yolu var.

Sarımsı kit

Sararma kiti: Tekrar yeni görünmesinin çaresi!

Korunma tedaviden daha iyidir

En iyisi, genellikle kumaşın uzun süre içeriden nemi çekmesi nedeniyle ortaya çıkan sarı izlerin kıyafetler üzerinde oluşmasını önlemek olacaktır.Beyaz çarşaf ve masa örtülerini daha sık kullanmak sorunu çözecektir. Aksi takdirde, nefes almasını sağlayın. zaman zaman. zaman zaman. Plastik ambalajlı olsa bile birkaç saat güneşe maruz bırakılması sorunun önüne geçecektir.

Onları doğru şekilde ütüleyin

Sarı lekelerin oluşmaması için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ütüleme süresidir.Ütü ile çamaşırların arasına havlu koyarak ilerliyoruz, çok fazla buhar kullanmıyoruz ve ütülemeden önce ütüleme süresine dikkat ediyoruz. tamamen kurudurlar.

Sarı lekeleri çıkarmak için limon ve tuz

Ne yazık ki hasar zaten oluşmuşsa sarı lekeleri çıkarmanın çarelerinden biri limon ve tuz kullanmaktır. Kumaş yeterince dayanıklıysa içine 4 adet kesilmiş limon ve bir bardak ince tuz kattığımız bir tencerede kaynatıp yarım saat pişmeye bırakıyoruz, ardından suyun tamamen soğumasını bekleyip devam ediyoruz. . . normal makinede yıkamaya.

Kumaş kaynamaya dayanacak kadar güçlü olmadığında yine aynı malzemelerle bir tencere hazırlayabilir, giysiler olmadan kaynatabilir ve sonra soğumaya bırakabiliriz, beyaz çarşafları ve masa örtülerini ıslatmak için kullanmadan önce bunları olduğu gibi bırakacağız. bunlar. yıkamadan önce bir gece boyunca bunu yapın.

sodyum perkarbonat

Sodyum perkarbonat çok eski bir ağartma ürünüdür, en az 50° gibi yüksek sıcaklıklarda aktive edilir, dolayısıyla bu ilaç yalnızca dayanıklı kumaşlar için de kullanılabilir, hem elde hem de çamaşır makinesinde kullanılabilir.

İlk durumda, onu sıcak suda eritmeli ve işlem görecek kıyafetleri batırmalı, durulamadan önce en az birkaç saat suda bekletmeliyiz.

Çamaşır makinesinde yıkamak için en az iki yemek kaşığı doğrudan tamburun içine koymalı ve yüksek sıcaklıkta bir döngü başlatmalıyız.

Kabartma tozu ve Marsilya sabunu

Kabartma tozunun beyazlatma gücü, Marsilya sabununun yağ giderme gücü gibi iyi bilinmektedir; bunlar birlikte, giysilerimizi bembeyaz bırakmak için mükemmel bir çözüm ortaya çıkarırlar.

Bir bardak karbonatı ve biraz sabun parçasını sıcak suda eritiyoruz, ardından kıyafetleri birkaç saat, hatta gece boyunca suda bekletiyoruz ve ardından normal yıkama işlemine geçiyoruz.

Lekeler çok zor ama izole ise bu iki malzemeyle, biraz su ve birkaç damla bulaşık sabunuyla krem ​​yapıp, karışımı doğrudan lekenin üzerine yayabilir ve her şeyi çamaşır makinesine koymadan önce kurumasını bekleyebiliriz. . .

Sarımsı kit: Bağcıklardaki sarı lekeleri çıkarın

Dantel söz konusu olduğunda incelik şarttır, yine de lekeleri çıkarabilmek için bir gece ılık su ve tuzda bekletebiliriz, ertesi sabah Marsilya sabunu ile yıkayıp sıkmadan kurumaya bırakabiliriz.

ev