Sizde de sararmış plastik kaplar var mı? Doğal ürünler kullanarak onları tekrar yeni gibi gösterecek, bir euro harcamadan beyaz ve parlak olacaklar.

Plastik kap

Şeffaf olan plastik kaplar bazı kullanımlardan sonra sararabilir. Bu, mutfağın hemen her yerinde bulunan yağ lekelerinden kaynaklanmaktadır. Ocak, fırın, tava ve kaplar. Peki o rengi kaldırıp tekrar beyaz yapmak için ne yapmalıyız?

Yağlı filmi plastik kaplardan çıkarmak, sadece sabunlu suyla yıkamaktan daha fazla adım gerektirir. Aslında, plastik kapları kaplayan turuncu yağ lekelerini etkili bir şekilde çıkarmak için piyasada bulunan leke çıkarıcı ürünleri veya doğal ürünleri kullanabilirsiniz.

sararmış plastik kaplar

Doğal ürünler kire karşı çok iyi çalışır ve bunda da faydalıdır. Şimdi kapları tekrar yeni gibi göstermek için kullanabileceğiniz yöntemlerin neler olduğunu aşağıda göreceğiz. İşte sararmış plastik kapları nasıl temizleyeceğiniz.

 

Sararmış plastik kaplar: böylece yeni gibi geri gelirler

Söylediğimiz gibi sararmış kapları doğal ürünlerle temizlemek mümkün. Bunu yapmanın farklı yolları var ve büyük olasılıkla zaten evinizde bulacağınız farklı malzemelerle. Aşağıda plastik kapları temizlemenin ve yağlı filmi ortadan kaldırmanın 3 yöntemini göreceğiz .

İlk yöntem, soda kristallerinin kullanılmasını içerir . Sadece bir kase alın ve içine bir kaşık soda kristali, iki bardak su ve yaklaşık 20 damla limon esansiyel yağı dökün. Bir süre sonra malzemeleri iyice karıştırın ve ardından mikrofiber bir bezi batırın ve kabın tüm yağlı yüzeylerini ovun. sonra durulayın.

Soda kristalleri kabartma tozundan daha aşındırıcıdır, ancak kabartma tozu da kullanılabilir . Bu durumda temizlemeniz gereken kapta yarım bardak ılık su ile iki yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Ne çok kalın ne de çok akıcı bir macun elde etmeniz gerekecek.

Bu noktada tüm kabı bu macunla kapatmanız, kapağı kapatmanız ve bütün gece beklemeniz gerekecek. Ertesi gün kabartma tozu aşındırıcı olduğu için kabı çizmemek için yumuşak bir süngerle kabı ovabilirsiniz. Ardından ılık su ile durulayın, farkı göreceksiniz.

doğal ürünlerle lekeleri çıkarın

Üçüncü yöntem, başka bir temizlik müttefiki olan sirke kullanımını içerir . Her türlü yüzeydeki lekeleri çıkarmak için çok amaçlı ve çok etkili bir üründür. İlk olarak, tüm yiyecek kalıntılarını giderin ve kapta kalmış olabilecek olası yağ kalıntılarını gidermek için bir peçeteyle silin.

Şimdi kabın her sararmış kısmını kaplayacak şekilde sirke ile doldurmanız yeterli. Kapağı kapatın ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Sirkenin asitliği yağ lekelerini parçalayacak ve yemek kokularını etkisiz hale getirecektir. Sirkeye limon suyu da katabilir ve inatçı lekelerde bekleme süresini artırabilirsiniz.

ev