Sararmış yastıklar? İşte kuru temizleme, onları beyazlatmak için hızlı ve kolay!

Sararmış yastıklar kesinlikle sağlıklı değildir, aksine, önceki tozların, akarların, bakterilerin varlığının belirtisidir. Ter, ölü hücreler, yastık kılıflarını deler ve zamanla birikerek iç dokulara yerleşir.

Odayı havalandırmak, çarşafları sık sık yenilemek, kabartmak yeterli değildir.

Kumaşla temas edecek şekilde yerleştirilecek ve ardından yatak çarşaflarıyla kaplanacak koruyucu yastık kılıfları ile korumak her zaman iyi bir fikirdir. Ancak onları ayda en az bir kez yıkamayı, iyice temizlemeyi ve koyu, sarımsı lekeleri ve hoş olmayan kokuları gidermeyi unutmayın.

Bu durum yastıkları daha fazla korusa da derin hijyen sağlamak için yeterli olmadığını unutmayın.

Küf ve mikropların rahatsız edilmeden çoğalmasını ve her türlü alerjiye neden olmasını önlemek için, onları evde kuru temizleme ile sterilize etmek daha iyidir, ancak etkili ve güvenlidir!

Cilde hoş olmayan reaksiyonları tetikleyerek durumu daha da kötüleştirebilecek kimyasalları unutun; Kontrendikasyon içermeyen ve yüksek oranda dezenfektan içeren doğal ürünleri tercih edin. Sadece kilere git, ihtiyacın olan her şeyi bulacaksın.

Nasıl devam edeceğinizi merak ediyor musunuz? Başlamak!

Sararmış yastıklar? İşte kuru temizleme, onları beyazlatmak için hızlı ve kolay!

Belirteceğimiz ev ilaçları ile yastıklarınızı çok düşük maliyetlerle eski ihtişamına kavuşturacaksınız.

Etkili ve derinlemesine sterilize edici bir kuru temizleme için, bunları koruyucu yastık kılıflarından çıkarın ve kabartma tozunu tüm yüzeye eşit şekilde serpin ve oturmasına izin verin. Son derece dezenfektan bir etki için, yarım bardak kabartma tozu içine 10 damla çay ağacı yağı dökün, iyice karıştırın ve karışımı minderlere sürün. Kabartma tozu emici ve temizleyici güce sahiptir, çay ağacı yağı sadece parfümleri değil, aynı zamanda doğal antibakteriyel özellikleri sayesinde sterilize eder.

Bir saat bekletin, ardından bir kumaş fırçası veya elektrikli süpürge ile fazlalığı giderin ve sonucun tadını çıkarın.

Keskin kokusuna rağmen kokuları havaya karıştırarak ortadan kaldıran doğal bir dezenfektan olan sirkeyi de kullanabilirsiniz. Yastıklarınızı serinletmek için tek yapmanız gereken eski bir havluyu sirke dolu bir kaseye batırmak. Sadece nemlenecek şekilde iyice sıkın ve minderleri yardımı ile ovalayın. Ardından açık havada tamamen kurumasını bekleyin ve üzerlerini astar ve yastık kılıflarıyla örtün!

Harika, değil mi?

ev