Sardunyaların tüm yıl boyunca çiçek açmasını istiyorsanız bu yöntemi uygulamanız gerekir. Herkes bunu bilmiyor ama gerçekten işe yarıyor. Bunu hemen nasıl yapmanız gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

sardunya çiçeklenme yöntemi

Sardunyalar balkonda olması çok güzel çiçeklerdir . Renk verirler ve neşe getirirler. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Aslında çok dayanıklı bitkilerdir. Elbette tamamen unutmamak gerekiyor. Fazla suya ihtiyaç duymadıklarını şimdiden söyleyebiliriz.

Daha sonra sıcaklıkları 15 ila 25°C arasında değişir . Yaz aylarında çok yüksek sıcaklıklara dayanamadıkları için sıkıntı çekerler. Aslında, özellikle yaz aylarında onları oldukça gölgeli bir yere yerleştirmek daha iyidir. Ancak, hepsi sahip olduğunuz sardunya türlerine bağlıdır.

Sardunyalar

Gerçekten de güneşi sevenler olduğu gibi gölgeli alanları tercih edenler de var. Her durumda, sağlıklı ve büyüyen bir bitkiye sahip olmak için gübre kullanmanız gerekir. Bugün size herkesin bilmediği bu yöntemle çiçeklerin her zaman çiçek açmasını nasıl sağlayacağınızı göstermek istiyoruz. Hepsi aşağıda, bir sonraki paragrafta.

Çiçekli sardunyalar: sadece bir damla yeterlidir

Az önce söylediğimiz gibi, sardunyaların tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlamanın  bir yolunu açıklayacağız, böylece balkonda her zaman çiçekleriniz olur. Biraz iyota ihtiyacınız olacak . Aslında bitkide bu madde yoksa hastalığa karşı hassas olur ve gelişimi çok daha yavaş olur. Nasıl entegre edileceğini görelim.

1 L su alın ve içine 1 damla iyot dökün. Dozları abartmayın ve aşağıdaki orana uyun. İyice karışana kadar iyice karıştırın. Daha fazla miktarda iyot koymadığınızdan emin olmak için, neredeyse şeffaf kalması gereken suyun rengini kontrol edin.

Sardunyalarda iyot çözeltisi

İyot konusunda fazla ileri gittiğinizi düşünüyorsanız, biraz daha su ekleyin. Şimdi her sardunya bitkisini yaklaşık 50 veya 100 ml iyot çözeltisiyle sulayarak devam edin. Dozlara uymaya dikkat edin çünkü aksi halde bitki doğrudan köküne kadar yanabilir .

Aslında, bitkiyi bu solüsyonla suladığınızda, saksının dışına, duvarlara yakın tutun. Bu iyot solüsyonunu ayda bir kez kullanın. Bu, herkesin yapmadığı, az bilinen bir yöntemdir . Kendiniz deneyebilirsiniz ve aşağıda bitkiler için neden bu kadar önemli olduğunu da anlatacağız.

İyot: Bu nedenle bitkiler için gereklidir

Her zaman çiçek açmaları için sardunyalar için nasıl bir iyot çözeltisi oluşturacağımızı gördük. İyot sadece insan sağlığı için değil aslında önemli bir elementtir . Bitkiler için de çok önemlidir. Bunlarda fotosentez ve doğru çiçeklenme için gereklidir .

İyot ayrıca daha fazla tohum üretmelerine ve biyokütleyi artırmalarına yardımcı olacaktır. Varlığı demir ve magnezyum ile eşittir. Daha sonra saf sıvı iyot almanız gerekecek . Bitkisel ilaçlarda bulabilir veya çevrimiçi aramayı deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tesisiniz için bu solüsyonu hazırlamak.

ev