Sardunyalar için bu dönemde ne yapmalı? Küçük önlemler yeterlidir.

 

Sardunyalar çok yaygın ve sevilen çiçeklerdir, çünkü parlak renkli çiçeklere sahiptirler ve balkonları ve terasları süslemek için saksılarda ekime kendilerini ödünç verirler.

Özellikle, ilkbahar bu bitkiler için temel bir mevsimdir, çünkü gelecek aylarda çiçeklenmenin tadını çıkarmak için bir dizi işlem yapılmalıdır.

Öyleyse ne yapacağımızı ve sardunyaları nasıl tedavi edeceğimizi görelim.

  1. Budama: Evde zaten sardunyalarınız varsa, bu mevsim onların temizliği için çok önemlidir. Sonra eski dalları çıkarın ve ilk budamayı yapın.
  2. Gübre: İlkbahar aynı zamanda sardunyalarınızı tekrar gübrelemeye başlama zamanıdır. Her zaman organik bileşikleri tercih edin.
  3. Dışarıda: Sıcaklıklar yeterince yükselmişse, sardunyalarınızı dışarıya çıkarabilirsiniz. Ancak gece donlarına dikkat edin: sıcaklıklar önemli ölçüde düşerse, bitki acı çekebilir.
  4. su: Sardunya çok fazla suya ihtiyaç duyan bir bitki olduğundan, toprak tamamen kuru olmadığında düzenli olarak su vermek önemlidir.
  5. Işık: Sardunya, doğrudan ışığı seven bir bitkidir, bu nedenle balkonlara yerleştirilecek tipik ekicilere kendini ödünç verir. Bu nedenle çok gölgeli bir alanda olmadığından emin olun.