Sardunyalar, onları böyle sulamayın: onları çürütürsünüz! Süper çiçeklenme için bahçıvanın numarasını keşfedin!

Sardunyaların yazın çiçek açması meydanları, balkonları , gezinti yerlerini, bahçeleri vb. süslüyor… ama çok bereketli olmaları için dikkat etmeleri gerekiyor ve onları her zaman muhteşem ve çiçek açması için temel şey onları doğru zamanda sulamaktır. Renkleri çoğunlukla canlı , tek renkli veya iki renklidir, ancak her zaman güzeldir. Bu nedenle yaz aylarımızı canlandıran bu bitki türünün nasıl tedavi edileceğini bilmek gerekir.

sardunyalar onları bu şekilde sulamaz AdobeStock 168250562 1

Sardunyaların ne kadar ışığa ihtiyacı var?

Sardunya çok fazla ışığa ihtiyaç duyan bir bitkidir , ancak yaz aylarında susuzluk sorunlarına neden olabileceği için günün merkezi saatlerinde dikkatli olmalısınız. İdeal yer yarı gölge bir yer olacaktır.

Sardunyalar nasıl sulanmalıdır?

Bu bitki çok fazla suya ihtiyaç duyar , ancak aşırıya kaçmamalısınız. Zeminin kuru olduğundan emin olmak için parmağınızı kullanmanız yeterlidir. Saksıya girse bile toprağı kurumuşsa biraz kazın, sulamaya devam edin. Tabakta bırakarak durgun sudan kaçının , köklerin çürümesine neden olabilir.

Sardunyalar için hangi gübre kullanılır?

Piyasada sıvı veya katı gübre kullanmayı seçebilirsiniz . Onları gübrelemek için en iyi zaman ilkbahardır, ancak bunu yazın ayda bir kez de yapabilirsiniz. Humus veya gübre gibi organik gübreleri toprağa karıştırarak veya özel mağazalarda ve hatta bazen süpermarkette satılan kimyasal gübreler arasında seçim yapabilirsiniz . Bu durumda, uygulama yöntemlerini dikkatlice okuyun.

Sardunyalar ne zaman budanmalı!

Sardunyaların budaması genellikle sonbaharda yapılır , tabandaki en ince dallar elenir ve sağlam olanlar bırakılır. Ancak yaz aylarında , saplarının doğduğu boğumdan başlayarak çıkarılması gereken solmuş çiçekler olduğunda bazı küçük budamalar yapmak gerekir . Varsa kuru yapraklar bile çıkarılmalıdır.

Sardunyaların tekrar çiçek açması nasıl sağlanır?

Sardunyaların çiçek açması için saatlerce ışık alması gerekir , bu nedenle onları koyacak aydınlık bir yeriniz varsa, her zaman güzel, gür ve çiçek açacaklarını göreceksiniz. En iyi koşullarda, bu bitki 40 yıla kadar hayatta kalabilir. Öte yandan, sardunyalarınız çiçek açmıyorsa, muhtemelen yeterince ışık almıyorlardır veya çok fazla gübre kullanılmışlardır veya hala onlara saldıran parazitler olabilir.

ev