Sarı sabun topları: yapımı çok kolay ve çok para biriktirin

Sarı sabun, temizlik söz konusu olduğunda gerçek bir mucizedir. Ekonomik, ekolojik ve etkili, diyelim ki 3 E’nin kuralını somutlaştırıyor, bu yüzden web’in nüfusunu azaltıyor.

Yağ giderme özellikleri, potasyumun yanı sıra besleyici ve yumuşatıcı olan hindistancevizi yağı içerdiğinden, en hassas yüzeyleri bile herhangi bir yüzeyi işlemek için mükemmeldir.

O halde, doğası gereği, dövülebilir olmaya elverişlidir, bu nedenle, küçük bir somun alındıktan sonra, onu bir top haline getirebilir ve hemen hemen her yerde kullanabiliriz.

Nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak görelim!

Sarı sabun topları: yapımı çok kolay ve çok para biriktirin

 

Sarı sabun topları: yapımı çok kolay ve çok para biriktirin

Anneannelerimiz el yıkamak için sarı sabun (ve Marsilya sabunu) kullandılar, ancak bugün bizi bu külfetli görevden kurtaran teknoloji ile çamaşır makinesinde güvenle servis edebiliyoruz. Çamaşırlarımız beyaz ve çok beyaz olacak; Sepete yarım yükte yerleştirilen bir top, doluysa iki top yeterli olacaktır. Cihazı çalıştırın ve döngünün sonunda sonucun tadını çıkarın.

Ama burada bitmiyor. En inatçı olanlar da dahil olmak üzere çizgilere veya lekelere sürülürse, bir ön işlem maddesi görevi görür ve mükemmel şekilde yağdan arındırır. Bir top sarı sabunu bir çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırın ve karışımı etkilenen bölgeye sürün. Giysinizi her zamanki gibi yıkayın ve şaşıracaksınız.

Bununla birlikte, kabuklu çamaşır makinesi ise, bu ilaçla onu yeni yapacağınızı bilin. Bir topu yarım litre suda eritin, bir bardak kabartma tozu ekleyin ve her şeyi sepete dökün, ardından boş bir döngü başlatın. Kir ve kireci çözerek herhangi bir kalıntıdan arındırır.

Contaları, lombozları ve sepetleri sterilize etmek için aynı çözeltiyi yeniden oluşturun, ardından temiz bir buharlaştırıcıya dökün ve gerektiğinde püskürtün. Bir bez veya süngerle silin ve işiniz bitti!

Şimdi asıl temizliğe, her birimizin endişesine geçelim! Tüm bu pahalı ve kirletici ürünlere elveda deyin ve kendinizi sadece bir çubuk sarı sabunla donatın. Sadece bir top kullanın, yumuşak bir süngerin ortasına yerleştirin ve çeliğin donuk ve lekeli bölgelerine sürterek yeni gibi geri getirin!

Aynı prosedürle kireç lekelerini de çözeceksiniz, ancak en inatçı veya ulaşılması zor olanlar için tek yapmanız gereken bu karışımı oluşturmak:

  • 500 ml su,
  • 1 limon suyu,
  • 1 çorba kaşığı kabartma tozu,
  • 1 kaşık sarı sabun.

Her şeyi bir kapta karıştırın, ardından bir sprey şişesine dökün ve gerektiğinde püskürtün. Durulayın. Her şey parlayacak! Tuvalet bile! Her çektiğinizde (veya bastığınızda) yıkama suyunun üzerini örtmesi için kaseye bir top bastırmayı deneyin. Herhangi bir kirlenme veya küf oluşumunu kendi başına önleyecektir.

Bir kova ılık suda çözülmüş zeminleri yıkamak için tek bir top da kullanılır.

Bu işlemi özellikle pişmiş toprak ve taş ürünler için ayırın, çünkü sabunun yağlı kısmı mermer ve parke gibi daha hassas yüzeylere zarar verebilir.

Son olarak, yağmur muhteşem vitray pencerelerinizi kirlettiyse, bir su havzasında çözülmüş bir sarı sabun topuyla, kaybolan parlaklıklarını geri kazanabilirsiniz. Solüsyona bir sünger batırın, ardından cam ve pencere çerçevelerinin üzerine silin. Hemen durulayın ve kurulayın, iz kalmaz!

ev