Bahçede nasıl kısa sürede domates yetiştirileceğini birlikte görelim: Bu numara ile hasat bol ve hızlı olacak!

Yerdeki bileşen

Kendi kişisel bahçenizi yaratabilmek gerçek bir ayrıcalıktır . İmkanı olan ve emrinde doğru alanlara sahip olanlar gerçekten şanslı. Bu aktiviteyi gerçekleştirmede önemli bir faktör tutkudur : Eğer yeşil bir parmağınız yoksa, bir sebze bahçesi işletmek çok zor hale gelir. Bakıma, sevgiye, sebat ve sabra ihtiyaç vardır. Tüm bu niteliklere sahipseniz bahçenizden ancak mükemmel ve kaliteli ürünler çıkacaktır.

Tabii azim, sabır ve sevginiz varsa zaten çok büyük bir avantaj; ancak botanik bilgisi olmadan ve bazı püf noktaları bilmeden sonuçlar aynı olmayacaktır. Bazı püf noktaları sayesinde sebzelerinizin büyüme sürecini iyileştirmek , zamanlamayı hızlandırmak ve sonuçları iyileştirmek mümkündür . Bugün çok kısa sürede bol miktarda domates hasadı elde etmek için nasıl davranılacağı hakkında konuşuyoruz . En iyi yetiştiricilerin bildiği şaşmaz bir yöntem. İşte tüm mesele burada .

Hızlı büyümenin anahtarı

Vitaminler hızlı ve sağlıklı büyümenin temelidir . Evet, tıpkı biz insanlar gibi bitkiler de güçlü ve sağlıklı büyümek için doğru besin ve vitaminlere ihtiyaç duyar.

Besin faktörüne dikkat etmezseniz, sonuçlar asla tam olarak tatmin edici olmayacaktır . Kökler aracılığıyla, her bitki türü toprakta bulunan tüm mineralleri ve vitaminleri emer . En önemli vitaminlerin emilimini destekleyerek bu süreci hızlandırması gereken bizleriz: topraktaki varlıklarını artırmalıyız .

Domates

Köklerin emmeyi başardığı her şey 360 derecelik mahsulümüze dökülür. Domatesin sağlığını, hızlı büyümesini, büyüklüğünü, bolluğunu ve lezzetini etkiler. Bu faktöre dikkat etmezsek, hızlı ve iyi büyümeden başka her şey olabilir . Bu nedenle kimyasal ve tehlikeli olanlara başvurmadan, doğrudan evimizde doğal bir gübreye hayat vermek iyi olacaktır . Aşağıda, sadece iki bileşenle mükemmel gübrenin nasıl oluşturulacağını açıklıyoruz .

Kendin yap domatesler için bahçedeki gübre: iki bileşen yeterlidir

Sağlıklı ve bol bir hasat için tarlalarımızı nasıl beslediğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Bazen su ve güneş yetmez . Domatesin sağlıklı, bol ve hızlı çoğalmasının anahtarı bizde.

Bu, evde  iki dakikadan daha kısa sürede yapabileceğiniz bir gübredir .  Sadece iki malzeme var ve bir servet harcamak için özel mağazalara gitmeye gerek yok. İhtiyacınız olan şey maya ve domates salçası .

Yarım litre ılık suya iki büyük yemek kaşığı salça ekleyin . Salçanız yoksa yerine iki yemek kaşığı ekşimiş reçel veya iki yemek kaşığı şeker koyabilirsiniz. Ancak en etkili bileşen konsantredir.

Dikkat, konsantre mutlaka tuzsuz olmalıdır . Bildiğimiz gibi tuz korozyona uğrar ve bitkilerin doğumunu ve büyümesini engeller. Daha sonra su-konsantre karışımını iyice karıştırın ve mayayı ekleyin . 100 gram maya yeterli olacaktır .

Bahçedeki domatesler

İyice karıştırın ve karışımı en az yarım saat dinlendirin. Bu süre zarfında maya aktive olur ve mayalanmaya başlar . Gerekli sürenin sonunda karışım 10 litre ılık veya sıcak suda seyreltilmelidir .

Soğuk su bizim yerleşkemiz için zararlı olabilir. Domateslerimizi bu mükemmel gübre ile beslemeden önce toprağın kuru olmadığından emin olalım . Kuru ise temiz su ile sulayalım ve ancak ondan sonra gübremizi ekleyelim .

Yaprakları da ıslatırsak sonuç daha da harika olur. Çok kısa bir süre içinde inanılmaz bir şey olacak: bahçede bir sürü sağlıklı ve iyi domates filizlenecek .

ev