Sebze bahçesi, bu hastalıklara ve parazitlere karşı korumadır. İşte bitki ve meyveleri tehlikeli mikroorganizmaların saldırısından kurtaracak doğal içerik.

Sebze bahçesi, hastalıklara ve parazitlere karşı koruma: gizli içerik

Bahçenizi hastalık ve zararlılara karşı nasıl korursunuz ? İşte bitki ve meyvelerinizi dokunulmaz kılacak tek ve en güçlü doğal koruma .

Doğal ilaçlarla bitki ve meyveler nasıl korunur?

Emrinde bir bahçeye veya sebze bahçesine sahip olacak kadar şanslı olanlar, hasat edilmeyi bekleyen bitkiler, çiçekler, meyveler ve sebzelerle mutlu bir şekilde sahip olacağınız o küçük arsaya ne kadar özen ve özveri gösterilmesi gerektiğini bilirler .

Ekili sebze bahçesi

Hem uzman yeşil başparmaklar hem de acemiler dahil herkesi birleştiren bir kabus varsa, o da genellikle ekinlerimizi mahveden veya bitki ve çiçekleri hasta eden parazitlerdir .

Endişelenmeyin, bu herkesin başına geldi: tırtıllar, yaprak bitleri ve salyangozlar bahçenizi istila etmeye hazır. Sadece doğal ilaçlar kullanarak parazitlerden kurtulabileceğinizi ve aynı zamanda bitkilerinizin hastalanmasını önleyebileceğinizi biliyor musunuz ?

Bugün size bundan, bitkilerinizi ölümsüz kılacak doğal bir içerikle parazitler ve hastalıklarla nasıl savaşacağınızdan bahsetmek istiyoruz. İşte onsuz yapamayacağınız tüm ipuçları.

Sebze bahçesi, bu hastalıklara ve parazitlere karşı doğal korumadır.

Bahçe sahibi olanlar her zaman kazanamayacakları bir savaş vermişlerdir, parazitlere ve hastalıklara karşı . Ne yazık ki, ikincisi genellikle bitkilerimizin ölümüne yol açar . Yeşil mücevherlerimizin mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalmasını sağlamak için piyasada gerçekten sonsuz sayıda ürün olduğu doğrudur.

Ancak, size aynı sonucu verebilecek doğal çözümler olduğu da aynı derecede doğrudur . Bahçenizi ekolojik bir şekilde zararlılara ve hastalıklara karşı nasıl koruyacağınızı biliyor musunuz ? Hayatınızı kesinlikle değiştirecek bir sır vermek için buradayız .

Muhteşem bir sebze bahçesine sahip olmanıza yardımcı olacak özellikle bir bileşen var . Hastalıklara ve parazitlere karşı güçlü bir çare olarak görebileceğimiz bir madde :  Sodyum bikarbonattan bahsediyoruz .

Kabartma tozu, bahçede ve ötesinde müttefikiniz olabilir. Bu olağanüstü beyaz toz, bitkilere saldıran ve çiçekleri, meyveleri ve sebzeleri mahveden yabani otlarla, hastalıklarla ve çeşitli parazitlerle başarılı bir şekilde savaşır .

Neden olağanüstü olduğunu biliyor musun? Sadece yukarıdaki tüm sorunların çözülmesine yardımcı olacağı için değil, her şeyden önce çevreye, bitki ürünlerine ve arılar gibi bir sebze bahçesindeki faydalı böceklere zarar vermeden etkili bir şekilde hareket ettiği için.

Sodyum bikarbonat, çeşitli ekolojik bitki koruma ürünlerinin yapılabileceği %100 doğal bir üründür Amacınız bahçenizin bakımını organik olarak yapmaksa doğru yerdesiniz. Kabartma tozu, bitkilere saldıran parazitlerin ve patojenlerin ortaya çıkmasını önler.

Yaprakların pH’ını yükselterek ve çok tehlikeli mantar sporlarının çimlenmesini engelleyerek etki eder . Çiçek, meyve ve sebzeleri tahtakurusu, sümüklü böcek, yaprak biti ve kırmızı örümcek gibi haşerelerden korumak için güvenle kullanabilirsiniz .

Ancak bikarbonat, bitkileri antraknoz ve bakteriyoz gibi önemli bitki hastalıklarından korumak için de mükemmeldir . Kabartma tozu ilaçları hazırlaması kolay, hızlı ve son derece ucuzdur.

Uzmanların tavsiyesi, bitkilere bikarbonat bazlı önleyici tedaviler uygulamak veya belirli bir semptom (sarı veya delikli yapraklar, oyulmuş gövde) belirlenir belirlenmez aniden müdahale etmektir.

Size sunduğumuz ilk çözümün uygulanması gerçekten çok basit. 50 gram karbonatı 10 litre suda eritmeniz yeterli olacaktır . İyice karıştırın ve solüsyonu bir nebülizöre dökün.

Ürünü bitkilerinizin üzerine veya zemine püskürtün . Bu ürünü özellikle fırtınadan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz, çünkü tam da bu tür durumlarda nemden dolayı bitkilerin mantar hastalıklarına yakalanma riski artar .

Bununla birlikte, sizinle eşit derecede etkili ikinci bir çare hakkında da konuşmak istiyoruz . Her zaman kabartma tozuna ve ayrıca başka bir malzemeye ihtiyacınız olacak : süt . Bu iki ürünü bir araya getirirseniz ne olur ? Basit cevap: Süper güçlü bir pestisit çıkıyor .

Mükemmel bir sebze bahçesi için kabartma tozu ve süt

Bu durumda 1 litre sütün içine 1 yemek kaşığı karbonat dökmeniz ve ardından 10 litre su eklemeniz gerekecektir . Bitkilerinizin yapraklarında delikler olduğunu fark ettiyseniz, hastalığın hızla yayılmasını önlemek için hemen bu solüsyonu üzerlerine püskürterek harekete geçin .

Sütün antibiyotik özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Kabartma tozu ile birleştiğinde , gerçekten süper güçlü bir çare olur . Bu çözümü haftada bir bile kullanabilirsiniz.

Diğer şeylerin yanı sıra, süt bitkiler için mükemmel bir gübredir : bu nedenle bu bileşen onları sadece iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda büyümelerini de destekler. Öte yandan kabartma tozu , tek başına bile sebze ve meyvelerden pestisitleri çıkarmak için mükemmeldir .

Bu bağlamda marketten aldığınız ürünlerde bile bulunan kimyasal pestisitleri %98’e varan oranda yok ettiğini biliyor muydunuz? Tüketmeden önce mutlaka su ve karbonatla yıkamanızı tavsiye ederiz . Kısacası bahçenizi hastalıklara ve parazitlere karşı korumak istiyorsanız bu bileşenler olmazsa olmazdır.