Bahçenizdeki ekin ve bitkilerden böcekleri uzak tutmak için bu ürünü kullanmalısınız. Bu doğal bir mantar ilacıdır ve neredeyse kesinlikle evinizde bulunur.

Bitkiler üzerinde doğal fungisit

Bahçenizde büyüyen bitkiler üzerindeki böcekler, özellikle sıcaklık yükselmeye başladığında tipiktir . Böcek saldırıları genellikle zararlı olabilir ve bu nedenle onlarla savaşmak önemlidir. Bahçenizin böceklerle dolmasına izin vermeyin çünkü mahsulü de mahvetme riskiniz vardır.

Bunlar daha sonra bitkilerdeki mantarlara saldırabilir ve bu da onlara onarılamaz bir şekilde zarar verebilir. Şimdi harekete geçin ve bunu doğal ürünlerle yapın. Aslında, özellikle doğal bir sebze bahçesine sahip olmak istiyorsanız kimyasal ürünlerden kaçının . Gerçekten de çeşitli yöntemler var.

bahçedeki böcekler

Bugün burada, bahçenizdeki böceklerle tek bir doğal ürünle nasıl mücadele edeceğinizi göreceğiz. Bu ürünü mutfağınızda bulabilirsiniz ve tüm böcekleri yok etmek için mükemmel olan doğal bir fungisittir. Ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam etmeniz yeterli. Tüm detaylar bir sonraki paragrafta.

Bu doğal mantar ilacını kullanın

Söylediğimiz gibi, böcekleri bitkilerinizden uzak tutan doğal bir fungisit vardır. Mutfakta kullanıldığı için mutlaka evinizde bulunan çok beğenilen bir baharattır. Çubuk ya da toz şeklinde piyasada bulunan tarçından bahsedelim.

Bitkiler için ikincisini, toz olanı kullanmanız gerekecek. Tarçın yemeklerde kullanıldığı gibi doğal bir ilaç olarak da kullanılmaktadır . Aslında antifungal ve dezenfektan olduğu için çok takdir edilmektedir. Muhtemelen bilmediğiniz şey, onu bahçede ve sebze bahçenizde de kullanabileceğinizdir.

tarçın: doğal fungisit

Bahçede tarçın kullanmak, patojenik mantar ve böceklerle savaşmaya yardımcı olduğu için çok faydalıdır. Bahçenizde kullanmanın birkaç yolu var ve şimdi bunlardan bazılarına bakacağız. Mantar öldürücüden köklendirme hormonuna. Tarçın, bahçecilik ve bitki bakımı için gerçek bir müttefiktir.

Tarçın, yeni fideler diktiğinizde ve büyümesi için tüm elverişli faktörler olmadığında idealdir. Aslında bu, fidenin erken ölümüne neden olan hastalıkların bitkiye saldırmasını önlediğinden, tohumun veya fidenin sağlıklı bir şekilde çimlenmesine yardımcı olur.

bitkiler üzerinde tarçın

Topraktaki fidenin çevresine tarçın serpmek nemin tutulmasını engeller ve bunun sonucunda mantar ve bakterilerin çoğalması engellenir . Ayrıca, çok yaygın bir durum olan alt tabakanın yüzeyinde yeşil alglerin gelişmesini de önler.

Tatarcıkların beslendiği mantarları ortadan kaldırarak onları da yok edeceğiz . Bunun için tarçın da kullanmaya başlamalısınız. Mükemmel bir doğal fungisittir, maliyeti çok düşüktür ve kesinlikle hiçbir zararı yoktur. Böcekleri bitkilerinizden uzak tutmak için bu çareyi denemeniz yeterli.

ev