Çamaşır makinesini yıkamak çok fazla dikkat ve sabır gerektirir, çünkü çamaşırları, iç çamaşırlarını, havluları veya perdeleri tambura koymadan önce lekeleri çıkarmanız, ön işlem yapmanız ve ancak bundan sonra yıkamayı başlatmanız gerekir.

Çamaşır makinesindeki şeker

Genellikle yüzlerce ev bakım ve hijyen ürünü satın almak için süpermarkete gideriz , ama her şeyden önce çamaşır makinesini yıkamak için. Aslında çamaşırhanelerde renkli ve beyaz çamaşırlar için hiçbir zaman deterjan sıkıntısı yaşanmaz. Sıvı veya toz deterjanlar, leke çıkarıcılar, herhangi bir kokudaki yumuşatıcılar, aynı kokuya alışmamak ve yorulmamak için periyodik olarak değiştirilebilsin.

Çok az insan bu ürünlerin bazen işe yaramaz olduğunu bilir , çünkü diğer şeylerin yanı sıra çok fazla harcamadan aynı sonuçları veren bazı doğal bileşenler vardır.

Mutfakta asla eksik olmayan, çamaşır makinesinde de kullanılabilen doğal içerik

Bunlar mutfakta asla eksik olmayan, yiyecekleri baharatlamak veya temizlemek, yağdan arındırmak ve dezenfekte etmek için kullanılan sirke veya bikarbonat gibi malzemelerdir .

Özellikle tuzlu mayalı ürünlerde ve aynı zamanda tatlılarda kullandığımız, çamaşır makinesinin sepetine veya çekmecesine eklendiğinde inanılmaz, beklenmedik, güzel sonuçlar verebilen bir bileşen vardır. Şekerden bahsediyoruz . Giysileri şekerle yıkamak olumsuz, kirli veya yapışkan bir his verdiği için tuhaf görünebilir ancak gerçekte durum böyle değildir.

Giysilerdeki lekeleri çıkarmak için şeker nasıl kullanılır?

Şeker, perdelere çamaşır makinesinden çıktığı anda doğal tonlarını verebilir . Daha önce hiç görülmemiş sonuçlara ulaşmak için yumuşatıcı yerine sadece bir kaşık dolusu yeterlidir. Tariflere yemekleri tatlandırmak için eklendiği gibi, kıyafetleri yumuşatmak ve yağ lekelerini çıkarmak için de kullanılabilir .

Lekeli bölgeye şekeri birkaç dakika ovalayın veya genellikle kullandığınız sabunla karıştırın; lekeler birkaç saniye içinde kaybolacaktır. Genellikle olması gerektiği gibi çalışmayan herhangi bir leke çıkarıcıdan bile daha iyi çalışır.

Şeker ve sirke bir arada, yağ giderme ve temizleme etkisi

Daha sonra şekeri sirke ile birlikte kullanırsanız inanılmaz bir sonuç elde edersiniz. Olağanüstü bir dezenfektan, yağ giderme ve durulama etkisine sahiptir . Çamaşır makinesindeki şeker lekelerini çıkarmak için sirke ve şekeri birleştirin, iyice karıştırın ve ardından çamaşır makinesine, tamburun içine veya deterjan çekmecesine koyun.

Alternatif olarak, içeriği doğrudan ortadan kaldırılacak lekelerin üzerine püskürtmek için bir sprey şişesine dökülebilirler .

Perdeleri çamaşır makinesinde yıkamak ve ütülemek için şeker kullanın

Perdeler ise hem parlaklığını kaybetmesi hem de hijyen açısından genellikle her mevsim değişiminde yıkanır . Periyodik olarak yıkanmayan perdeler çok sayıda akar topladığı için solunum yollarında alerji ve tahrişe neden olabilir .

İyi olan şey, modern perdelerin çamaşır makinesinde fazla zarar görmeden yıkanabilmesidir . İşin sırrı perdeleri bir kaşık deterjanla ıslatmaktır. Daha sonra çamaşır makinesine koyun ve yumuşatıcı çekmecesine bir kaşık toz şeker ekleyin. Şeker, perdelerin yıkama işlemi biter bitmez belirlenen şekil ve kıvama kavuşmasını sağlar.

Açıkçası, santrifüjü hariç tutmayı unutmamalısınız . Daha sonra bunları çamaşır makinesinden çıkar çıkmaz, kurumasını sağlayacak şekilde, kırışmadan tekrar monte etmeniz gerekir . Şeker perdelerin eski şekline dönmesini sağlayacaktır. Kuruduktan sonra ütülenmiş gibi görünürler.

ev