Portulaca Grandiflora’nın özelliğini çok az kişi bilir. Bu harika numarayla çok sayıda küçük fidan yapacaksınız: bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Semizotu Grandiflora

Portulaca grandiflora çok güzel çiçekli bir bitkidir . Rengarenk çiçekleri ile gerçek bir senografi yaratın. İri olmayan, tek yıllık otsu bir bitkidir. Aslında dalları 20 santimetreyi geçmez ve çok küçük yapraklarla kaplıdır.

Portulaca yaprakları aslında çok ince ve küçüktür . İğne şeklinde görünürler ve yaklaşık 2 veya 3 santimetre uzunluğundadırlar. Çiçekler kaplanmış veya basit ve farklı renklerde olabilir . Beyazdan pembeye ama aynı zamanda turuncu, sarı ve kırmızı.

Semizotu Grandiflora

Çok kolay yetiştirilen ve özel bir bakıma ihtiyaç duymayan bir bitkidir . Aşağıda, zaten sahip olduğunuz bir Portulaca Grandiflora’dan yeni fideler oluşturmak için çok az kişinin bildiği bir numara göreceğiz. Tüm bu çok basit adımları izleyerek siz de yapabilirsiniz çünkü gerçekten çok basit.

Portulaca Grandiflora: İşte yeni fidanların nasıl yapılacağı

Söylediğimiz gibi , Portulaca grandiflora yapraklarının nasıl kökleneceğini göreceğiz . Yöntem çok basittir ve en son sonuçları kısa sürede almanızı sağlar. Öncelikle çok sağlıklı ve çok yeşil bir dal seçmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde sonuç alırsınız.

Kesime geçmeden önce makasınızı veya bıçağınızı dikkatlice dezenfekte edin. Bunu ovma alkolü ve bezle yapın, şimdi kesebilirsiniz. Sonra yavaşça gidin ve bu dalda bulunan tüm yaprakları çıkarın . Şubeye zarar vermemek için bunu çok nazikçe yapmayı unutmayın.

Portulaca Grandiflora yaprakları

Şimdi alt tabaka ile önceden doldurulmuş dikdörtgen bir kap alın . Daldan çıkardığımız tüm yaprakları nemlendirin ve toprağa giren kısmın bitkiden yeni kopmuş olan kısım olduğundan emin olun. Şubeyi de koyun. Fidelerinizi bir püskürtücü ile sulayın ve saksıyı gölgeli fakat iyi aydınlatılmış bir yere koyun.

Yüzeyin kurumasına izin vermemeye dikkat edin ve her gün sulayın. Yaklaşık 30 gün sonra ilk sonuçları görmeye başlayacaksınız . Dalın yapraklarla dolu diğer dalları yaratması gibi, küçük yapraklar da köklerini oluşturmuş olacaktır. Kökler gelişir gelişmez yeni bitki ekilmeye hazırdır.

Portulaca Grandiflora'nın yeni fideleri

Artık onları ayrı ayrı saksılara ekebilirsiniz. Bunlara dikkat edin ve büyümelerini bekleyin. Birkaç ay sürecek ama bize gösterdiğiniz özene dikkat edin . Aşağıda, güzel çiçeklere sahip olmak için bu yeni küçük fideleri doğru şekilde büyütmeniz için size bazı faydalı ipuçları vereceğiz. Detaylar bir sonraki paragrafta.

Bu bitkinin nasıl yetiştirileceğine dair bazı ipuçları

Portulaca grandiflora hem saksıda hem de bahçede yetiştirilebilir ve çoğu bitkinin boyutuna bağlıdır. Başlangıçta fidelerin saksıda kalması tercih edilir. Bu bitki güneşe maruz kalmayı sever ve aslında gölgeye konulursa çiçek açmaz . O yüzden doğru yere koyun.

Su da çok önemlidir ve ölçülü ve düzenli olmalıdır . Herhangi bir su durgunluğunu önlemek için toprağın bir sulama ile diğeri arasında kurumasına izin vermek önemlidir. Kuraklığa dayanıklı bir bitkidir ve bu nedenle onu suyla boğmamak daha iyidir. En iyi bulunduğu iklim orta-sıcak iklimdir.

Çiçekteki portulaca grandiflora

Aslında çok düşük sıcaklıklardan hoşlanmaz ve aslında İtalya’da ilkbaharın sonlarına doğru çiçek açar. Toprak iyi drene edilmiş olmalı ve eksikse toprağa biraz malzeme ekleyin. Gübreden de kaçınılabilir ve eğer kullanılıyorsa hangisini seçeceğinize dikkat edin . Yeşil bitkiler için gübre kullanmayın yoksa çiçekleri kaybedersiniz.

ev