Kışın hava soğur ve bu hiç şüphe götürmez, ancak sıcak ve konforlu zeminlere sahip olmanın bir yöntemi vardır. Yeni tasarlanan evlerde, ısıtma artık klasik duvar ısıtıcıları tarafından dağıtılmıyor, zeminin altından geçiyor. Bu sayede ısı en üst seviyeye çıkar ve iç mekan iklimini çok daha konforlu hale getirir.

Ancak dairelerin çoğu hala eski moda! Armatürler, boşluklar, kötü dağıtılmış radyatörler arasında, genellikle ev içinde istenen sıcaklığı elde edemiyoruz.

Daha sonra radyatörlerin arkasına etkinliğini artırmak için bir alüminyum folyo paneli, dış havanın odalara girmesini önlemek için pencerelerin altına hava akımına dayanıklı, ısıyı yaymak için hemen hemen her yere halılar yerleştirmeyi deneyebiliriz, ancak aynı zamanda sıcak zeminlere sahip olmak istiyorsak, evde hayatı çok daha keyifli hale getirecek yanılmaz bir yöntemimiz var!

İşte nasıl yapılacağı!

Sıcak zeminlere sahip olmanın doğru yolu budur

Sıcak zeminlere sahip olmanın doğru yolu budur

Evdeki ısı kaybını kontrol altına almak için tüm çözümleri zaten benimsediysek, ancak zeminler soğuk kaldıkları ve iç ortamı rahatsız ettikleri için evcil hayvanımızsa, bu önemsiz ve aynı zamanda parlak numarayı deneyebiliriz.

Önce ilk kez sıcak suyla (en az 40°) yıkayın, ancak kovaya bir tutam limon ve bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Kimyasal reaksiyonun başlamasını ve ardından köpürmenin solmasını bekleriz, sonra bezi ıslatır, sıkar (lateks eldiven giymeyi unutmayın!!) ve evin yüzeyinde sileriz.

Şimdi leğeni boşaltın ve ikinci kez sıcak suyla (bu sefer 60°’ye bile ulaşabiliriz), bir avuç Marsilya sabunu, sadık kabartma tozumuz ve birkaç damla lavanta özü (isterseniz) ile doldurun. Havzadaki her şeyi karıştırın ve temiz bir bezle temizleyin, zeminlerde ikinci bir temizlik turu yapın. Yüzey ne olursa olsun, suyun ısısını koruyacak ve yavaşça serbest bırakarak odalarımızı daha sıcak ve daha misafirperver hale getirecektir.

Bir deneyin ve isteyip istemediğinizi görün! Her zaman işe yarıyor!

ev