Parfümlü banyo ve hepsinden önemlisi sıfır kireç taşı mı? Sizin için doğru çözüm bizde. Sadece bu karışımı püskürtmeniz yeterli ve birkaç dakika içinde banyo armatürlerinizin yeni gibi olacağını göreceksiniz.

Sadece birkaç dakikada sıfır kireçli, parfümlü bir banyoya sahip olmak için bir çözüm arıyorsanız , o zaman bu tarifi mutlaka yapmalısınız . İşte ev işlerinizi hızlandıracak ve banyo armatürlerinizi yeni alınmış gibi pırıl pırıl yapacak karışım.

Sıhhi temizlik: en iyi nasıl yapılır

Temiz sıhhi tesisler son derece önemlidir. Evimizde kaç tane dağınık ve mükemmel düzenlenmemiş oda olursa olsun, farketmez: banyoyu kesinlikle ihmal edemeyiz .

Sıhhi temizlik

Burası mikropların ve bakterilerin çoğaldığı yerdir , en sık ve günde birkaç kez kullandığımız odadır, bu nedenle her zaman parlamalı ve her şeyden önce mükemmel şekilde sterilize edilmelidir.

Zamanla banyo armatürlerinde inatçı lekeler birikmeye başlar . Hepsi , çoğu zaman bizi bazen sıhhi tesisat armatürlerini değiştirmeye zorlayan çirkin yamalar ve halelerin eşlik ettiği, tuvaletin dibinde kireç birikintileri taşıyan durgun suyun suçudur .

Tuvaletteki kireci temizlemek zahmetli bir işlemdir ve her zaman iyi gitmez, özellikle de çoğu durumda kimyasal olan doğru ürünleri kullanmazsanız.

Mis kokulu, temiz ve sıfır kireçli bir banyoya sahip olmanızı sağlayan bir çözüm arıyorsanız , o zaman bu tarifi mutlaka yapmalısınız . İşte banyo armatürlerinizin görünümünü değiştirecek karışım .

Sıfır kireçli temiz banyo: İşte banyo armatürlerinizi kurtaracak karışım

Az önce de belirttiğimiz gibi banyo armatürlerinin temizliği son derece önemlidir . Bir süre sonra tuvalette göze hoş görünmeyen, inatçı lekelerin ve özellikle kireç tortularının birikmesi normaldir .

Elbette siz de bu sorunları çözmek için piyasadaki en iyi ürünleri kullanmış olacaksınız ama çoğu zaman sorunun çözülmediğini de fark etmiş olacaksınız. Bugün , banyonuzu temizlemek için şüphesiz çok faydalı olacak bir sırrı açığa çıkarmak istiyoruz .

Parfümlü ve sıfır kireçli olmasını istiyorsanız , inatçı kabuklanmalara ve lekelere kesin olarak elveda demenizi sağlayacak bu karışımı yapmalısınız . Bu tarifi yapmak için 1 su bardağı yumuşatıcı, 3 yemek kaşığı kaya tuzu ve 2 su bardağı beyaz sirkeye ihtiyacınız olacak .

Parfümlü ve kireçsiz bir banyo için malzemeler

Bu üç malzemeyi bir kapta karıştırmanız ve ardından bir nebulizatöre dökmeniz yeterlidir . Armatürleri suyla durulayarak başlayın ve ardından bu ürünü tuvaletin dibine ve tuvaletin duvarlarına püskürtün.

Ürünü en az 5 saat etki etmesi için bırakın , ardından kireci temizlemek için temiz bir tuvalet fırçasıyla ovalamaya başlayın. Tuvaleti yıkayın ve nihai sonucun tadını çıkarın: Banyo armatürlerinizin sadece parfümlü değil aynı zamanda beyaz ve parlak olduğunu göreceksiniz .

Kireç artık sadece kötü bir anı olacak . Bu solüsyonu sadece banyo armatürleri için değil, duş ve lavaboları temizlemek ve parfümlemek için de kullanabilirsiniz . Sirke dezenfekte eden, temizleyen ve koku gideren doğal bir üründür.

Temiz ve hoş kokulu bir banyo için etkili bileşenler

Yumuşatıcı ayrıca koku giderici özelliklere sahiptir ve tuvalet tankına döküldüğünde kirecin giderilmesine yardımcı olur . Aynı şey, doğal bir kireç çözücü olan ve yalnızca tuvaletteki değil, aynı zamanda çamaşır makinesindeki veya elektrikli su ısıtıcılarındaki kireci temizlemek için de yararlı olan kaba tuz için de geçerlidir.

Gördüğünüz gibi, son derece kolay ve minimum çabayla elde edebileceğiniz malzemeleri kullanarak sıfır kireçli (ve sadece bu da değil) temiz bir banyoya sahip olmak mümkün .

Tuvalette kireç taşı

Sıhhi tesisatta oluşan kireç borularımız için tehlikelidir . Göze hoş görünmediği gibi ortadan kaldırılmadığı takdirde sıhhi su sistemlerinde bakterilerin çoğalmasına da yardımcı olur .

Bu yüzden klozetin içinde kireç fark ettiğiniz anda hemen harekete geçmelisiniz . Kimyasallar size yardımcı olabilir, ancak onları kullanarak çevrenin sağlığına hiçbir fayda sağlamazsınız. Yukarıda belirttiğimiz ürünlerle, sorunu hızlı bir şekilde çözmenizi sağlayacak kolay ve etkili bir tarif oluşturabileceksiniz .