İşte sizi evinizde gümüş balığı bulundurmaktan alıkoyacak malzeme. Bunlar çok can sıkıcı ama bu şekilde onları kalıcı olarak ortadan kaldıracaksınız, tüm detaylar aşağıda.

gümüş balığı

Gümüş böceği olarak da adlandırılan, uçmayan, yerde kıvrımlı hareketlerle hareket eden gece böcekleridir . İsimlerini renklerinden alıyorlar ve bununla birlikte onları tanıtan bir diğer detay da kafalarındaki uzun antenler.

Yaşadıkları ortam çok nemli ve sıcaktır ve aslında genellikle bodrumlarda veya banyolarda bulunurlar. Ama sadece duvarlardaki çatlaklarda değil. Söylediğimiz gibi gece böcekleridir ve aslında güneş ışığına karşı çok hassastırlar . Tam da bu nedenle sadece geceleri görünürler.

gümüş balığı

Optimum sıcaklıkları 20 ila 30°C arasındadır. Nem yüzdeleri çok yüksek olmakla birlikte, %90 civarındadır. Gümüş balıkları evlerde pek hoş karşılanmasa da hastalık bulaştırmadıkları için insan sağlığını tehdit etmezler. Gerçekten de akarları ve küfü yedikleri için içinde yaşadığımız çevreyi iyileştirmeye yardımcı olurlar.

Ancak dediğimiz gibi bakmak hoş değil ve bu nedenle evde görülür görülmez onları göndermeye çalışıyoruz. Genellikle banyoda veya mutfakta bulunurlar ve borulardan çıkarlar. Nişasta veya tahıllara düşkün oldukları için bunlara dikkat edin. Onlarla savaşmanın çareleri çeşitlidir ve birçoğu gerçekten doğaldır.

onları ortadan kaldırmak için gümüş böceği içeriği

Bu ilaçları kullanabilirsiniz, ancak gün içinde bile gümüş böceği görmeye başlarsanız, en iyisi bu tür haşere kontrolünde uzmanlaşmış bir şirketi aramaktır, çünkü büyük olasılıkla bir istila devam etmektedir. Öte yandan , gümüş böceği çok az ve dağınıksa, onları hemen uzaklaştıracak bu maddeyi kullanın.

Silverfish: Onları uzaklaştırmak için bu yağı kullanın

Gümüş böceği ile savaşmak için bugün göreceğimiz malzeme doğaldır ve bu nedenle evde evcil hayvanı olanlar veya küçük çocukları olanlar için uygundur. Bu nedenle toksik ve zararlı bir madde değildir. Sedir yağı hakkında konuşalım. Aslında, sorunu çözmek için biraz püskürtün.

Özellikle çıktıklarını gördüğünüz noktalardan veya banyo veya mutfaktaki çatlaklardan koymanız gerekecektir. Kokusu onları uzaklaştırır ve bu nedenle doğal bir itici görevi görür . Ayrıca kokuyu evinizin etrafına veya bu böceklerin göründüğü odalara yaymak için bir difüzör kullanabilir ve içini su ve sedir yağı damlalarıyla doldurabilirsiniz.

sedir yağı

Sedir yağı bitkisel ilaçlarda kolayca bulunabilir ve birçok özelliğe sahiptir . Aslında, özellikleri göz önüne alındığında başka nedenlerle de yararlı olabilir: büzücü, antiseptik, ağrı kesici, yenileyici ve diğerleri. Bu nedenle çok faydalıdır ve farklı şekillerde kullanılabilir.

Daha sonra masajlar için ciltte veya kafa derisinde kullanılabilir. Birçoğu, birkaç damla şekerle seyrelterek dahili olarak da kullanır. Ancak bu asla tek başına kullanılmamalı, her zaman diğer yağlarla veya suyla seyreltilerek kullanılmalıdır. Her zaman önce küçük parçalarda test yapılması önerilir.

Gümüş balıklarının nefret ettiği başka bir madde daha var ve onu bu yazıda   bulabilirsiniz .

ev