Sinekler var olan en sinir bozucu hayvanlar arasındadır  Çoğu durumda bunlar, belirli durumlar dışında insan sağlığı için çok tehlikeli olmayan böcekler olsa da, gerçekten çok rahatsız edici olabilecekleri de doğrudur.

Muhtemelen piyasada sinekleri öldürmenize ve/veya uzak tutmanıza olanak tanıyan birçok kimyasal ve böcek ilacı bulunduğunu biliyorsunuzdur.  Peki insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen, tamamen doğal ilaçlara da başvurabileceğinizi biliyor muydunuz  ?

Bunlar, yemek pişirmede yaygın olarak kullanılan bir malzemeye dayanan olağanüstü ilaçlardır. Bakalım hangisi!

Fesleğen ile sinekleri uzak tutun

 Bir yandan güzel mevsim birçok güzelliği de beraberinde getirirken, diğer yandan da farklı türde böceklerin daha fazla olduğu dönemdir  . Bunlar, tıpkı sinekler gibi, gerçekten can sıkıcı olabilir: bazı önemli tavsiyelere uymadığımız takdirde, yaz öğleden sonralarımız çok sinir bozucu böceklerin varlığı nedeniyle kaçınılmaz olarak tehlikeye girebilir.

Tüm bunların olmasını önlemek için harika bir bitki kullanmayı tercih edebilirsiniz:  fesleğen  . Yemek pişirmede yaygın olarak kullanılan ve Akdeniz diyetinin temeli olarak kullanılan çok aromatik bir bitkidir. Ancak kullanımı yalnızca mutfakla sınırlı değildir:  Aslında fesleğen  , sinekler gibi çeşitli böcekler tarafından nefret edilir. Özellikle bize iyi gelen güçlü kokusu birçok böcek için dayanılmazdır.

Sonuç olarak  fesleğen sinekleri ve çeşitli böcekleri uzaklaştırmada oldukça faydalıdır. Sadece pencerenin önüne bir bitki yerleştirin ve işiniz bitti. Eğer daha fazla penceremiz varsa elbette birden fazla tesisi stratejik olarak yerleştirmeyi seçebiliriz.

Tavsiyemiz birkaç fesleğen bitkisi yetiştirmeye başlamanız, belki de   doğru alana sahipseniz küçük bir bahçe oluşturmanızdır. Oldukça güçlü aroması sayesinde aynı amaç için oldukça faydalı olan karabiber gibi başka bitkileri de ekleyebilirsiniz.

Alternatifler

Ancak evde küçük bir bahçe oluşturmanın alternatiflerini arayabilirsiniz. Yani burada şüphesiz daha pratik ve daha hızlı bir çözüm var. Aslında  biraz fesleğen veya nane yaprağının sirkeyle marine edilmesine izin verebilirsiniz  . En az 6-7 gün bekledikten sonra karışımı suyla seyreltin: Bu noktada bir sprey şişesi kullanın ve bunu böcek saldırılarından korumak istediğiniz odalarda kullanın. Bu da kır evlerinde çokça kullanılan ve olağanüstü etkileri olan bir başka güzel numara!

ev