Sinekler ve sivrisinekler yazın gerçek şımarıklığıdır.

Pencereler açıkken evlerimize girerler ve hantal varlıklarından kurtulmak için genellikle bizim ve gezegen için oldukça toksik olan böcek ilaçlarına başvururuz.

Sadece bu da değil, yaz akşamları açık hava yaşamını imkansız hale getiriyorlar: huzur içinde yemek yemek veya biraz serinliğin tadını çıkarmak, ancak kendimize delinme önleyici sprey serptiğimiz, zampironi yaktığımız sürece mümkün görünüyor! Doğa, bu durumda, neredeyse bir üvey anne gibi görünüyor. Bununla birlikte, her şeyden önce onun Anne olduğunu ve bize çok güçlü çareler sağladığını, ancak insan ve çevre için toksik olmadığını hatırlayalım.

Biraz kadim bilgelik ve doğru hamlelerle, ilkbahar ve yazı rahatsız edilmeden yaşayabileceğiz.

Öyleyse anneannelerimizin zaten bildiği bu doğal zehirlerden yararlanalım.

 

Sineklere ve sivrisineklere karşı doğal zehirler

Kilere git ve biraz biber al. Mutfakta çok değerli olan bu baharat, böceklerin hassas koku alma duyusu için gerçekten tatsız. Sadece bir kase karabiber hazırlayın ve bir damla su ekleyin. Evin stratejik yerlerine, kapıların ve pencerelerin yanına yerleştirin ve hoş olmayan varlıklarından kurtulacaksınız.

Okaliptüs yağı ayrıca sinekler ve sivrisinekler için güçlü bir caydırıcıdır: difüzörde birkaç damla ve iki yemek kaşığı su gününüzü düzeltir. Derin nefes alacaksın, uzanmış kanatlarla kaçacaklar.

Bahçeciliği seviyorsanız, bir tencere fesleğen alın ve ona iyi bakın – sivrisineklere ve zararlılara karşı görünmez bir bariyere dönüşerek mutfağınız için koruyucu bir kalkan oluşturacaktır.

Portakal veya limon ve karanfil ile bir çeşit böcek öldürücü caydırıcı yapabilirsiniz: turunçgillere yapıştırın, sonra dilimler halinde kesin ve bir tabağa koyun. Bu küçük yaratıkların en çok ziyaret ettiği odaya yerleştirin ve sarhoş edici kokunun ve sıkıcı yakınlıklarından kurtulmanın tadını çıkarın.

Bu hala sizin için yeterli değilse, kendin yap sinek kağıdı üretimi için kusursuz bir yöntemimiz de var.

Karışık:

  • 5 yemek kaşığı şeker,
  • 1 çorba kaşığı su,
  • 2 yemek kaşığı bal

Bir tencereye koyun ve ateşe koyun. Karamelize olmasına izin verin, ardından ısıyı kapatın ve tamamen soğumaya bırakın.

Bu arada, bir karton parçasından birçok şerit kesin, ardından bunları bir ipe asın.

Kağıdın her iki tarafına şeker ve bal solüsyonunu fırçalayın ve böcek çelenginizi pencereye asın.

Kolay, ucuz, ekolojik!

ev