Sirke, deterjan ve kabartma tozu evde çok önemlidir, çünkü çamaşırları temizlemek ve sanitize etmek ve çok daha fazlası için herhangi bir sorunu çözmeye yardımcı olurlar.

Birlikte karıştırıldıklarında , en inatçı kirleri bile temizlemeyi başaran inanılmaz bir kimyasal reaksiyon oluştururlar .

Şimdi bu üç ürünün tüm özelliklerini en iyi şekilde nasıl kullanacağımızı anlamak, onlardan büyük faydalar elde etmek için yeniden keşfedeceğiz.

Büyükanneler sadece doğal ürünler kullanırdı, bu yüzden

Sirke, kabartma tozu ve deterjanı bir araya getirmek, klasik, zamansız büyükanne tavsiyesidir. Bir zamanlar evi temizlemenin gerekli olduğu ve dezenfekte edilmiş ürünler vb. alacak para olmadığında, büyükanneler bu üç unsuru kullanırdı.

Aslına bakarsanız sirke, bikarbonat ve deterjan, giysilerdeki her türlü lekeyi yok etmeyi başararak, giysileri ekonomik, hızlı, ekolojik ve doğal bir şekilde sterilize eder. Acemi olanlar için sirke saça bile iyi gelir, onları sağlıklı yapar ve kepeği bu sorun için üretilmiş diğer şampuanlardan daha iyi yok eder.

Bu üç ürünü bir araya getirirseniz, hem sağlığınıza zarar veren hem de uzun vadede borular için büyük sorunlara neden olan kimyasal deterjanlara veda edebilirsiniz.

Kanalizasyonları açmak ve küfü ortadan kaldırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Örneğin, tıkanıklıkları açmak için biraz sirke, biraz bikarbonat ve biraz deterjanı karıştırırsanız, tüm boruları tıkanıklıklardan, aynı zamanda kireç ve dirençli küflerden kurtarabilecek inanılmaz bir karışım elde edersiniz.

Daha sonra banyoda dezenfektan görevi de görebilirler, sadece iki yemek kaşığı kabartma tozu, 60 ml sirke, 500 ml su ve birkaç yemek kaşığı bulaşık deterjanı karıştırın ve bu kadar.

Sodyum bikarbonat

Mucizevi bir köpürme reaksiyonu yaratılacak ve uygulama yapılacak bölgeye aktarılarak her şeyi derinlemesine dezenfekte ederken aynı zamanda her türlü lekeyi de ortadan kaldıracaktır.

Sirke, kabartma tozu ve bulaşık sabunu ile halıdaki lekeleri çıkarın

Lekelerden bahsetmişken halılardan çıkarılması gerekenler ev hanımlarının en büyük çaresizliğidir .

Kabartma tozu, renkleri değiştirmeden kiri derinlemesine kaldırarak, aslında onları canlandıran emici ve beyazlatıcı maddeler içerir. Bu yüzden bunu sadece mükemmel bir sonucun tadını çıkarmak için kullanmalısınız.

Yani, 20 grama denk gelen iki yemek kaşığı karbonatı, 125 ml sirkeyi ve biraz bulaşık deterjanını bir araya getirin. Kusursuz bir zemine sahip olmanın püf noktası : Etrafta leke bile kalmayacak ve en az 5 dakika etki etmesi için bırakılacak. Son olarak, alan, belki de aşırı derecede pürüzlü olmayan bir diş fırçası kullanılarak tedavi edilir.

Bittiğinde, lekeler tamamen gitmiş olacak. Aynı şey her türlü çamaşır, duvardaki lekeler, mutfak lavabosu veya buzdolabındaki kötü kokuların giderilmesi için de geçerlidir.

Bu durumda 60 ml beyaz sirke, 60 ml su, 50 ml bikarbonat ve bir çay kaşığı bulaşık deterjanını karıştırın. Karışım buzdolabında kapak ve çekmeceler dahil köşelere kadar püskürtülür.

Ardından deterjanı çıkarmak için nemli bir bezle silin ve ardından her şeyi bir mutfak kağıdıyla kurulayın.

Kötü kokuları veya güçlü sirke kokusunu dışarı atmak için buzdolabını açık bırakıyorsunuz .