Şişe yöntemi ile orkideniz çok uzun süre dayanacaktır. İşte ne yapacağınız ve ne kullanacağınız. Aşağıda, artık onsuz yapamayacağınız gerçekten güçlü bir taktik bulacaksınız. Ana şey, sunulan moddaki adımları takip etmektir. Bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Orkide ve boş şişe

Orkide gibi bitkilerin ömrünün olabildiğince uzun olması için bu amaçla kullanılabilecek çok etkili bir yöntem var. Çok geçerli bir teknik ve örneğin fidanlıklar gibi sektördeki uzmanların takdir ettiği bir teknik. Bu nedenle şişe yöntemi, orkidenizin daha uzun ömürlü olması için size hizmet edecektir. Tam olarak ne olduğunu görelim

Şişe yöntemi: en iyi durumda bir orkide bitkisine nasıl sahip olunur

Orkide söz konusu olduğunda , çoğumuz muhtemelen onlarla en iyi şekilde ilgilenmek için ne yapacağımızı bilmekle ilgileniyoruz. Aslında, evde orkideleriniz varsa, onlara en uygun şekilde nasıl bakılacağını bilmek çok önemlidir.

Orkide

Bununla birlikte, herkes bunu yapamaz, bunun sonucunda kısa bir süre sonra kendilerini tamamen mahvolmuş orkidelerle bulurlar, çünkü bazı durumlarda onları sulamayı bile unuturlar.

Ancak kendilerini özen ve dikkatle kendi ev bitkilerinin yetiştirilmesine adayanlar bile, yetiştirme işlemlerini iyileştirebilmek için sıklıkla yeni tekniklere ihtiyaç duyarlar.

Bu özel durumda olduğu gibi, orkide bitkilerinin başarısına referansla . Böylece size ömür boyu yetecek bir orkideden faydalanabilmeniz için gerekli tüm faydalı bilgileri bulacaksınız . Tüm bunlar , orkidelerinizin çiçek açma aşamasında bile size oldukça faydalı olacak bir geri dönüşüm yöntemi sayesindedir .

Şişe yöntemi: sürecin ilk aşamaları

Burada, hedefinize ulaşabilmeniz için belirli bir yönteme ve faydalı adımlara değineceğiz. Şişe yöntemi.

Şişe yöntemi ile orkide bitkileriniz sorunsuz uzun süre dayanacaktır .

Bu özel prosedüre başlamak için önce boş bir plastik şişe almanız gerekecek . İçini tam olarak görebilmek için tercihen şeffaf plastik şişelerden biri olmalıdır.

şişe yöntemi

Şişenin şeffaflığının bu şekilde ışığın içeri girmesini kolaylaştırmaya hizmet edeceğini düşünürsek, bu önemli bir husustur. Plastik şişenin içine süzülecek olan ışık bitkinin kökleri için de kullanılacaktır, bu nedenle bu özel malzemeden bir şişe seçilmesinin tavsiye edilmesinin birincil nedeni budur.

Bu noktada, şişenin her tarafına yapıştırılmış etiketi çıkarmanız ve ikinci adıma, yani bu yöntem için yararlı olan ikinci ürünü elde etmeye devam etmeniz gerekecektir : kesici .

İkincisi ile, şişenin orta kısmını, kapaklı alt ve üst kısım olmak üzere iki parçaya bölene kadar kesmeniz gerekecektir.

Şimdi basit bir mum alıp yakmaya devam edeceğiz , öyle ki alevin üzerine bıçak gibi metal bir uç koyarak onu ısıtalım. Alternatif olarak, bir çivi de kullanılabilir. Bu , şişede delikler açmanıza yardımcı olacaktır .

Aslında, uç bir kez ısıtıldıktan sonra, şişenin üst kısmının kapağını birkaç kez delmek için kullanabilirsiniz.

Şişenin en üst kısmına yani kapağın altına da başka delikler açmak için tırnağın ucunun birkaç kez ısıtılmasını sağlayın.

Şişe yöntemi prosedürünün devamı

Bu noktada şişenin diğer kısmı yani alt kısmı alınacak ve biraz önce anlattığımız yöntemle şişenin bu kısmının tabanı etrafında delikler açılacaktır .

Oluşturulan delikler sulama aşaması için kullanılacaktır. Daha sonra mangaldan geri dönüştürülerek elde edilebilecek kömür parçalarının alınması ve ardından şişenin alt kısmına yerleştirilmesi gerekecektir .

Kömür

Isıtılmış bir ütünün tabanını şişenin üst kısmının dış çevresinden geçirerek yumuşatın ve ardından tekrar içeri girmesini sağlayın. Bu sayede kenarlar orkidelerinize herhangi bir zarar vermez.

Alt tabakası tamamlanmış bir orkide bitkisini alın , altına bir tepsi yerleştirin ve köklerine zarar vermemek için bitkiyi dikkatlice saksıdan çıkarın.

Kökleri biraz açıkta bırakarak alt tabakayı ellerinizle değiştirin. Kömür parçalarını ve karışık hindistan cevizini şişenin içindeki bitki için bir baz olarak kullanın .

Şişenin üstünü baş aşağı yerleştirin ve potasyum, magnezyum ve diğer besinler açısından zengin kömür parçalarıyla doldurun .

Kömür nemi tutmaya ve ayrıca bir gübre görevi görecek.

Bu yöntemle ilgili son ayrıntılar: Bin sürprizli bir yöntem

Ardından bitkiyi bu kömür tabanının üzerine yerleştirin . Ardından şişenin üst kısmını kömür parçalarıyla doldurun.

Daha sonra, onu desteklemek için bitkiye birleştirilecek bir çeşit çubuk yerleştirmek.

Ardından, şişenin tepesine asmak için genellikle asılı vazolara takılan kancaları kullanın.

Ardından bitkiyi abartmadan sulamaya çalışın ve plastik şişe ile oluşturulan saksıyı uygun kancalarla asın.

Kömürde bulunan besinler, orkide bitkinizin gelişimini ve çiçeklenmesini canlandırmaya hizmet edecektir Bu yöntemle bitkiniz uzun süre dayanacak ve mükemmel durumda olacaktır .

Kısacası, bu noktaya geldiğinizde, bitkinize etkili bir şekilde bakabilmeniz için bu yöntemin önemini ve atılması gereken çeşitli adımları kesinlikle anlamış olacaksınız. Ve mümkün olduğu kadar uzun süre dayanabilmesi için.

Bu kesinlikle denenmesi ve tavsiye edilmesi gereken bir yöntemdir! Sonuçlar gerçekten belirgin ve uzun ömürlü olacak ve tesisiniz bunlardan faydalanacaktır.

ev