Sitrik Asit: Göz açıp kapayıncaya kadar 6 sorunu çözer

Banyoyu temizlemek, kabul edelim, bir mücadeledir!

Her seferinde, en azından bütün gün boyunca berrak tutmaya çalışırsınız, ancak bu “başarıda” her zaman başarılı olamazsınız.

Aslında, uzun zamandır beklenen sonucu elde etmek için birçok çözüm akıldan geçer, ancak asla doğru olanı bulamazsınız.

Ancak, kullanılacak etkili çözüm düşündüğünüzden çok daha basittir. Sadece her türlü kiri toplayan ve hepsini göz açıp kapayıncaya kadar gönderen gizli malzemeyi bulmanız gerekiyor.

Sizin için doğru olabilecek gizli bileşen kesinlikle sitrik asittir.

Sitrik asit kullanarak banyoda oluşabilecek 6 sorunu kolayca çözebilirsiniz. Farkı hemen fark edeceğinizi göreceksiniz.

Açıkçası, yüzeylerde kullanmaya çalışmadan önce, hiçbir şeye zarar vermediğinizden ve lekelemediğinizden emin olmak için görünmeyen köşelerde test etmeniz gerekir.

Nasıl kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Sitrik Asit: Göz açıp kapayıncaya kadar 6 sorunu çözer

 

Sitrik asit: İşte çözebileceği problemler.

Daha önce de belirtildiği gibi, banyodaki sitrik asit değerli bir arkadaş olabilir, sadece doğru zamanda kullanmanız gerekir.

  • Kireç taşı

Bir banyodaki en büyük sorun kesinlikle kireçtir. Kireçtaşı, günden güne, banyo armatürlerinin, fayansların ve duşun her köşesine sahip olma yeteneğine sahiptir. Sitrik asit onu kısa sürede ortadan kaldırabilir ve her şeyin yeni gibi görünmesini sağlar. 150 litre suda çözülmüş 1 gram sitrik asit içeren bir çözelti oluşturun ve ardından karışımı tüm kireç alanlarında buharlaştırın. 10 dakika sonra bir süngerle silin ve kireç onunla birlikte gidecektir.

  • Koku

Tabii ki, banyodaki kötü kokular günün sırasıdır. İç mekan, durgun su ve kanalizasyon kokusu banyoyu ele geçirebilir. Bu gerçekleşmeden önce, havayı solunamaz hale getirerek, doğru önlemler alınmalıdır. Bu durumda, bir kase alıp 1 çorba kaşığı kabartma tozu, 3 damla narenciye esansiyel yağı, 1 çorba kaşığı sitrik asit ve 1 çorba kaşığı limon suyu ile doldurmanız gerekir. Sonuç çok kalın görünüyorsa, birkaç damla su eklemeniz gerekecektir. Ardından homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Son olarak, kötü banyo kokularını gidermek için sonucu istediğiniz yere yerleştirin.

  • Egzozda kötü koku

Kanalizasyonlardan gelen kötü koku ile mücadele etmek için kullanılacak bir püf noktası, her giderde 1 tepeleme yemek kaşığı sitrik asit ve tuvalete yerleştirilmek yerine 2 yemek kaşığı kullanılmasını içerir. Bir gece sonra kanalizasyona bir kova kaynar su dökmeniz gerekir ve kötü kokular gider.

Seramik

Tabii ki, banyo seramiklerini sitrik asitle temizlemek de mümkündür. Kireç nedeniyle sarı veya siyah lekeleri çıkarmak için 150 gram sitrik asidi 1 litre suda eritin. Bundan sonra, her şeyi bir buharlaştırıcıya dökün ve temizlenecek parçanın üzerinden geçin. Seramikleri günlük olarak temizleyerek parlak ve parlak olacaklardır.

  • Küf

Banyoda küfü çıkarmak için, yüksek kireç çözücü özelliğinden dolayı sitrik asit gereklidir. 1 gram sitrik asidi 150 litre suda eritin ve sonucu küf dolu yerlere püskürtün20 dakika sonra, bir diş fırçası yardımıyla köşelere ve raylara hafifçe sürün.

  • Aynalar ve cam

Kireç, cam ve aynalar da dahil olmak üzere banyodaki herhangi bir yüzeye ulaşabilir. Bu yüzeyleri temizlemek için, normal 1 gram sitrik asidi 150 litre suda çözerek bir çözelti oluşturmanız gerekir. Bundan sonra, sonucu etkilenen bölgelere püskürtün ve pamuklu bir bezle silin.

İyi temizlik.

ev