Yazla birlikte çok nefret edilen sivrisinekler de geliyor. Neyse ki, bunları ortadan kaldırmak için mevcut birçok yöntem arasında “açık musluk yöntemi” adı verilen çok etkili bir yöntem var.

açık dokunun

Yaz yaklaştıkça birçok sorumluluk ve keyif de beraberinde geliyor. Ne yazık ki sivrisinekler ilk sırada yer alıyor.

Hepimizin bildiği baş belasıdırlar ve evimizi işgal ettiklerinde uykumuzu bölebilirler.

Kulaklarınızın yakınında vızıldayan seslerini hiç fark ettiniz mi ? Üstelik beslenmek için cildimize konduklarında ısırıkları oldukça rahatsız edici olabilir.

Çoğu durumda sivrisinek ısırıkları sadece sinir bozucu bir kaşıntıdır, ancak İtalya’da bazı nadir istisnalar da vardır.

Dünyanın farklı yerlerinde ve hatta bazen ülkemizde de yaşayan bazı dişi sivrisinek türleri, kan emme yoluyla avlarına hastalık bulaştırabilmektedir.

Bu hastalıklar Zika, Chikungunya , Dang humması, sıtma ve sarı humma gibi en tehlikeli olanları içerebilir .

En sık görülen semptomlar ateş, yorgunluk ve baş ağrısıdır . İtalya’da bu hastalıklara yakalanma riskinin çok düşük olduğunu belirtmekte fayda var ancak şüpheniz varsa mutlaka doktora başvurmalısınız.

Küçük kırmızı bir şişlik ve bunun sonucunda ortaya çıkan kaşıntı ile gösterilen sivrisineklerin varlığı bile çoğu kişi için dayanılmazdır.

Soru kendiliğinden ortaya çıkıyor: Ondan kurtulmak için ne yapılabilir ? Neyse ki hemen uygulamaya konulabilecek bir çözüm var. Sadece bir musluğu açarak bu sinir bozucu böceklere veda edebilirsiniz.

Bu yöntemle sivrisinekleri uzak tutun

Neyse ki sivrisineklerin hoşlanmadığı bazı kokular var. Bunlar arasında sardunya, okaliptüs, lavanta ve katambra gibi seçilmiş bitkilerin insanların da hoşuna giden kokuları yer alıyor.

Ayrıca limon, lavanta, çay ağacı yağı ve nane gibi bazı yağlar bu böceklere karşı itici kokular üretir.

Biberiye ve fesleğen gibi hoş kokulu otlar sivrisinekleri uzak tutmada etkilidir ve yaz aylarında ev bahçelerine harika bir katkı sağlar.

Sivrisinekler

Son olarak, duman sivrisinekler için arzu edilen bir koku olmasa da, bu durum sigara içmeye devam etmek için bir mazeret olarak kullanılmamalıdır .

İşte açık musluk yöntemi

Çoğunuz muhtemelen süpermarketlerden satın alınabilen spiral nesneler olan sivrisinek tuzaklarına aşinasınızdır.

Bu sivrisinek tuzakları genellikle kullanılmadan önce çıkarılmasını gerektirir ve bu, onları sağlam tutmanın algılanan zorluğu nedeniyle birçok çevrimiçi kullanıcı için bir rahatsızlık kaynağı olmuştur . Ancak gelecekte bu artık bir sorun teşkil etmeyecektir.

Doğrudan konuya geçelim: Aşağıdaki teknik, sağlam bir tüpe ihtiyaç duymadan da yapılabilir.

Adım adım parçalayalım. Spirali suya batırarak başlayın . Bu yapıldıktan sonra daha küçük parçalara bölün. Bittiğinde bir kaseye koyun.

Kendi böcek kovucu solüsyonunuzu hazırlamak için karışımınıza 200 ml %70 alkol ekleyerek başlayın.

Sivrisinek önleyici spiral

Ayrıca kokusu çoğu böcek tarafından beğenilmeyen taze sıkılmış limonu da eklemek isteyeceksiniz .

Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, bileşenlerin etkileşime girmesi için çözeltinin birkaç dakika beklemesine izin verin.

Tebrikler: Sivrisinekleri caydırıcı sırrınız artık tamamlandı! Geriye kalan tek seçenek onu nereye yerleştireceğinize karar vermektir .

Sivrisineklere veda etmek zor bir iş olabilir ancak onların varlığını en aza indirmek için çeşitli öneriler vardır.

Trafik akışını engellemediği sürece köşelerin bu kaseyi yerleştirmek için ideal olduğunu unutmamak önemlidir .

Temizlemesi zahmetli ve atık olabilecek kazara dökülmeleri önlemek için kalabalık alanlardan kaçınmak en iyisidir .

Kaseyi sivrisineklerin   yaygın olarak bulunduğu bölgelere yerleştirdiğinizden emin olun . Ayrıca, en iyi sonuçları elde etmek için seramik veya metal plaka gibi ısıya dayanıklı bir taban üzerine yerleştirilmesi önemlidir .

ev