Amacınız evinizde sivrisinek varlığı sorununu kesin olarak çözmekse işte çok etkili doğal çözüm. Gelin sizin için doğru malzemeyi keşfedelim. 

sivrisinekler

Sıcakların gelmesiyle ve yüksek sıcaklıklarla birlikte çok normal doğa olaylarına tanık oluyoruz.  Bunlardan biri , sinekler, sivrisinekler, karıncalar, tahtakuruları ve daha birçokları gibi yaygın görülen bazı böceklerin varlığındaki artışı içermektedir  .  Isı ile birleşen nem , bu böceklerin, özellikle de  sivrisineklerin gerçek istilasına neden olabilir   .

 Birçok kişi yılın ilkbahar ve yaz aylarında bu böceklerin sık sık ısırılmasından korkar  . Bu böceklerin daha zengin olduğu alanlar var, ancak daha az olan alanlar da var. Daha önce de belirttiğimiz gibi bunların çoğu, yaşadığınız bölgenin gerçek nemine bağlı olacaktır.

O halde bir diğer önemli faktör mülkünüzün nerede bulunacağıyla ilgilidir. Hatta birçok şehirde belirli yaz dönemlerinde gerçek ilaçlamalar yapılıyor. Ancak banliyölerde veya kırsalda bu tür eylemler gerçekleşmeyebilir.

Kendinizi sivrisinek saldırılarına karşı etkili bir şekilde savunmaya çalışabileceğiniz bazı yöntemler vardır   . Cilde ve sivrisinek ısırıklarına karşı en hassas olan kollar, bacaklar ve ayaklar gibi bölgelere uygulamak için sitronella mumlarının veya spreylerinin kullanılmasına atıfta bulunabilirler.

Sivrisinekleri mümkün olduğunca evinizden uzak tutmak istiyorsanız işte karşınızda  gerçekten inanılmaz doğal bir çözüm  . Kendinize sıkabileceğiniz, yaz öğleden sonralarını daha rahat ve dingin yaşamanızı sağlayacak doğal bir kovucudur. Bu yüksek verimli çözümün nasıl elde edileceğini birlikte keşfedelim.

Bu kovucuyla sivrisinekler artık sorun olmayacak

Sivrisinekler hemen hemen herkesi ısırır  Bununla birlikte, bu sinir bozucu sivrisinek ısırmasına daha yatkın olan ve bundan daha az muzdarip olan kişiler de vardır. Bunların çoğu DNA’ya, vücudun ürettiği gerçek kokulara ve iç sıcaklığa bağlı olacaktır.

Sivrisinek

Aslında sivrisinekler   bazı insanların tenine ve doğal kokularına daha çok ilgi duyacaktır . Aslında, bu böcekler için çekici olan bazı kokular yaymayan ve bu nedenle ısırıklarından çok daha az acı çeken çok az kişi vardır. Bu esas olarak kimsenin karşı çıkamayacağı genetik bir faktördür!

 Bulunduğunuz bölgede sivrisinek yerleşimleri sık görülüyorsa evinizin pencere ve balkonlarına sabit sineklik takmak çok pratik ve rahat bir çözüm olabilir  . Pratikte, sivrisineklerin eve girmesini engelleyecek bu elemanları her pencere çerçevesine monte edebilirsiniz.

Ancak her ne kadar normal olsa da her zaman evde yaşamıyoruz. Bu nedenle dışarı çıkarken sivrisinek tehdidine şaşırmamak için önlem almak gerekecektir. Bahsettiğimiz gibi,   sivrisinekleri uzaklaştırabilecek bazı kovucu maddeleri kendinize püskürtebilirsiniz . Şimdi size nasıl çok etkili bir tane yapacağınızı göstereceğiz   . İhtiyacınız olan ana malzemeyi burada bulabilirsiniz.

Doğal kovucuyu yapma süreci.

Sivrisineklerin gözünüzün önünden kaybolmasını istiyorsanız, burada size  evinizde uygulayabileceğiniz çok basit ve doğal bir çözüm gösteriyoruz  . Vücudunuza sıkabileceğiniz gerçek bir doğal kovucudur, böylece sivrisinekler cildinizden her zaman yeterince uzakta kalabilir. Prosedürü gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız içerik  okaliptüs esansiyel yağı olacaktır  .

okaliptüs esansiyel yağı

Yapmanız gereken ilk şey, tercihen ılık olmak üzere biraz  akan su almaktır  . İçerisine – yaklaşık 2 litre – birkaç damla  (aşırı miktarda ihtiyacınız olmayacak)  okaliptüs esansiyel yağı koymanız gerekecek   . Herhangi bir aktarda bulabilirsiniz.

 Bu bileşen, son derece etkili bir kovucu ve böcek ilacı görevi gören tamamen doğal maddeler içerir  . Yaz aylarında sivrisinek saldırılarına maruz kalırsanız mutlaka dikkate almanız gereken bir şey.

Okaliptüs yağının doğal bir kovucu olmasının yanı sıra  ısırıklar üzerinde de faydalı etkileri vardır  .  Bu nedenle eğer sivrisinek sizi zaten ısırdıysa sivrisinek ısırıklarından kaynaklanan şişlik ve yanmayı gidermek için bu karışımı uygulayabilirsiniz  .

Daha da iyi bir etki elde etmek için, su ve okaliptüs esansiyel yağı ile karışıma biraz limon suyu ekleyeceksiniz   . Aslında limon, bu sinir bozucu böceklerin takdir etmediği bir madde olan limon otu içerir.

Bu doğal kovucuyu vücudunuzun her bölgesine uygularsanız sivrisineklerin saldırısına uğramazsınız çünkü sivrisinekler az önce bahsettiğimiz bu elementlerin kokusundan hoşlanmazlar.

Daha sonra hazırlanan karışımı pencerelere veya  sivrisineklerin bulunmasını istemediğiniz diğer yerlere de püskürtebilirsiniz  . Doğrudan evde elde edilmesi kolay doğal bir kovucu kullanan yüksek performanslı ikili çözüm.

ev