Sivrisineklere art arda 3 ay elveda: Bu çözümle bu can sıkıcı böceklere kesinlikle veda edebilirsiniz. Süper güçlü bir sprey yapmak için yalnızca bir bileşene ihtiyacınız var.

Bu doğal ilaçla sivrisineklere veda edin

Sivrisinekler ne kadar sinir bozucu? Onları cildimizden uzak tutmanın bir çözümü olamaz mı ? Size bir müjdemiz var: evet, doğal yollarla yapabileceğiniz bir kovucu var. Sadece bir malzemeye ihtiyacınız var.

Bu çevre dostu numara ile sivrisineklere veda edin

Sıcakların ve yazın gelişi, dünyanın en nefret edilen böcekleri olan sivrisineklerin de kaçınılmaz olarak geri dönmesine neden olur. Gecenin bir yarısı kulaklarınızı çınlatmaya ya da hiç beklemediğiniz bir anda sizi sokmaya her zaman hazır olan onlardan kurtulmak hiç de kolay değil .

cilt üzerinde sivrisinek

Milyonlarca girişimde bulunduğunuzu biliyoruz: güçlü spreyler ve kovucular, citronella mumları ve bu böcekleri cildinizden uzak tutmayı vaat eden “sihirli” bileklikler.

Bunların hiçbiri işe yaramadı, değil mi? Merak etme! Sizin için doğru olan ve kesinlikle hiç denemediğiniz bir çözümümüz var . Bu yöntemle 3 ay üst üste sivrisineklerle vedalaşabileceksiniz : sorununuzu çözmek için sadece bu malzemeye ihtiyacınız var. Yapacağınız tarif sadece sizi değil bitkileri de korumak için oldukça faydalı olacaktır. İşte almanız gerekenler ve bunu nasıl yapmanız gerektiği.

Doğal ve güçlü bir kovucu için gizli içerik

Piyasadaki sivrisinekleri cildinizden uzak tutmayı vaat eden tüm kovucuları denediyseniz , ancak işe yaramadıysa, okumaya devam edin.

Bu böceklerin vızıltısı ne kadar rahatsız edici? Ama her şeyden önce, klasik sivrisinek ısırıkları almak ve karıncalanma ve kaşıntıyı gidermek için hiçbir şey yapamamak ne kadar can sıkıcı ? Bu soruların cevabı şüphesiz evrenseldir: çok.

Ama şaşırmaya hazır olun. Bugün , art arda 3 ay boyunca sivrisineklere veda etmenizi sağlayacak basit bir tarif keşfedeceksiniz . Evinizde mutlaka bulunduracağınız tek bir malzemeye ihtiyacınız var: Kahve!

Evet, kahve güçlü bir iticidir . Amerika’da yapılan bazı bilimsel araştırmalar, bu kahverengi tozun çok hoş aromasından aslında bazı böceklerin ve özellikle sivrisineklerin nefret ettiğini göstermiştir.

Kahveyi gerçekten pek çok şekilde kullanabilirsiniz ve hepsini güçlü bir doğal itici oluşturmak için kullanabilirsiniz. İşte cildinizi kurtaracak bazı püf noktaları ve daha fazlası.

İlk yöntem 2 yemek kaşığı kahve, 2 bardak su ve 1 yemek kaşığı beyaz sirkeyi bir nebulizatöre dökmekten ibarettir . Bileşiği iyice çalkalayın ve evin etrafına, özellikle pencerelerin, balkonların ve terasların yakınına püskürtün: bu karışım , evinizi bu sinir bozucu böceklerin varlığından koruyacak bir tür koruyucu duvar oluşturacaktır .

Kahve telvesi bile özellikle yararlı olabilir , bir dahaki sefere onları atmayın çünkü güçlü bir kovucu yapmanıza yardımcı olabilirler. Onları nasıl kullanacaksınız?

Sadece güneşte kurumaya bırakın ve kuruduktan veya kuruduktan sonra, tabanına bir alüminyum folyo levha yerleştireceğiniz bir kaba koyun . Kahve telvesini kibrit veya çakmakla dikkatlice yakınız .

Sivrisinekleri kovmak için kahve

Sivrisinekleri evinizden uzak tutabilecek dumanın yükseldiğini göreceksiniz . Bu teknik %100 çalışır ve uygulaması çok kolaydır. Sadece birkaç adımda , pencere pervazlarına veya balkon ve teraslara yerleştirmenizi önerdiğimiz kahve kokulu bir mum oluşturacaksınız .

Durgun suların bile sivrisineklerin kapınıza kadar gelmesine ve bol bol yumurtlamasına neden olduğunu biliyor muydunuz ? Bu tatsız durumlarla karşılaşmamak için kahve telvelerinizi her zaman evinizin yakınındaki su birikintilerine veya durgun su kuyularına dökebilirsiniz .

Saksılara da dikkat edin : Toprağı çok fazla sularsanız, tabaklarda sivrisinekleri ve daha fazlasını eve çekecek bir durgun su kalıntısı da oluşabilir. Bitkilerinizin toprağına biraz kahve tozu veya aynı telveyi serpiştirirseniz , sivrisineklerin ortaya çıkmasını önlemekle kalmaz , aynı zamanda yeşil mücevherlerinizi böcek ve parazitlerin saldırısından da korursunuz .

Böylece, sadece basit bir bileşenle , bu sinir bozucu böcekleri evinizden ve cildinizden uzak tutabilecek çok güçlü bir sivrisinek kovucu oluşturabilirsiniz .

Ayrıca balkon ve teraslara 5 damla limon esansiyel yağı eklenmiş citronella kokulu mumlar yakmayı ve yerleştirmeyi deneyin . Bu aynı zamanda 3 ay üst üste sivrisineklere veda etmek için harika bir çare.