Sivrisinekleri ve sinekleri uzaklaştırmak için eski çare: büyükannemin yaptığı şey buydu

Daha yüksek sıcaklıkların gelmesiyle, evde sivrisinek veya diğer böcek türlerini bulmak kolaydır. Özellikle nem, böceklerin çoğalmasına katkıda bulunur ve onları uzak tutmak için bazı çareler bulmak gerekir. Sivrisinekleri evinizden uzak tutmak için birçok etkili çözüm var. İşte kusursuz bir numara.

Sivrisinekleri ve sinekleri uzaklaştırmak için eski çare: büyükannemin yaptığı şey buydu

Sivrisinekleri ve sinekleri savuşturmak için en etkili yöntem

Piyasada sinekleri, sivrisinekleri ve diğer böcekleri evinizden uzak tutmanıza yardımcı olabilecek bir dizi ürün bulunmaktadır. Örneğin, bu küçük ve sinir bozucu hayvanları kısmen uzaklaştıran tütsü, spreyler, difüzörler veya mumlar. Bununla birlikte, evde hazırlanması çok kolay olan kusursuz bir çözüm var. Sivrisinekleri kalıcı olarak uzaklaştırmak için kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz gerçek bir doğal limon bazlı kovucudur. Büyükannem bunu her zaman yapardı!

Hazırlamak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • 2 adet limon
  • Limon esansiyel yağı
  • kurutulmuş lavanta, yaklaşık 1 yemek kaşığı
  • 1/2 litre su
  • Sprey kabı

Tüm malzemelere sahip olduğunuzda, kendi doğal kovucunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz. Her şeyden önce, bir limonu dilimlemek ve limon suyuyla birlikte bir cam kavanoza koymak isteyeceksiniz. İkinci adıma devam edin, suyu yavaş yavaş ekleyin ve iyice karıştırın. Bu noktada, her zaman karıştırarak limona yaklaşık 20 damla uçucu yağ ekleyebilirsiniz.

Kurutulmuş lavantayı ekleyin, karışımı birkaç saat bekletin ve son olarak bir sprey kabına süzün. Sihirli karışımı kullanmadan önce, çeşitli malzemelerin birbiriyle iyi karışabilmesi için şişeyi iyice çalkalamanızı öneririz. Bu solüsyonu evinizin her yerine, terasa veya bahçenizin zeminine püskürtebilirsiniz. Tamamen doğal bir bileşik olduğu için, cildinize de püskürterek kendinizi sivrisinek ısırıklarından koruyabilirsiniz.

Bu çözüm sayesinde sadece sivrisinekleri değil, sinekleri de uzaklaştırabileceksiniz ve tüm eviniz taze ve hoş bir kokuya sahip olacak. Limon karışımı tek başına sivrisinekleri uzak tutmak için yeterli değilse, aromatik bir bitkinin yanına yerleştirebilirsiniz, bu şekilde böcekler kesinlikle uzak duracaktır.

İşte başka bir etkili çözüm

Limon karışımına alternatif olarak başka bir yöntemi de tercih edebilirsiniz. Limonu karanfil ile birleştirmenizi öneririz. Bu iki bileşen sayesinde mükemmel bir doğal sivrisinek kovucu oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir limonu ikiye bölüp karanfilleri posanın içine yerleştirmek. Evin herhangi bir alanına, hatta uyurken yatağınızın yanına limon koyabilirsiniz.

ev