Sızdıran bir musluk, içinde bulunulması hoş bir durum değildir. Mevsim ne olursa olsun, musluk sızıntıları hasara neden olabilir. Sızdıran bir musluğun çıkardığı sesin can sıkıcı olabileceğinden bahsetmiyorum bile. Sızdıran musluğunuzu kendi başınıza onarmak için bazı ipuçlarını keşfedin.

Sızdıran bir musluk, büyük miktarlarda içme suyunun kaybıyla eş anlamlıdır. Ek olarak, bir sıhhi tesisat uzmanının aranması, masrafların önemli ölçüde artmasına katkıda bulunur.

Sızdıran bir musluk nasıl düzeltilir?

Herhangi bir onarım yapmadan önce, arızayı ve kaynağını belirlemek gerekir. Sızdıran bir musluğu tamir etmek, özellikle sosyal medyada bir eğitim izledikten sonra basit görünebilir. Ancak, her onarımın benzersiz olduğunu unutmayın. Su faturanızı kaydetmek istiyorsanız belirli adımları izlemeniz gerekecektir.

onarım

İşte akan bir musluğu onarmak için izlenecek adımlar

  • Sızdıran musluktan su beslemesini kesin: Zemininizi su basmasını önlemek ve beklenen sonucun tersini elde etmek için su beslemesini kesmek zorunludur. Bu, başlangıçta akışı ve dolayısıyla israfı durdurmayı mümkün kılacaktır; sonra sorunun kaynağını belirlemek için ikinci bir adımda. Su girişi genellikle su sayacındadır. Bulana kadar borularınızı takip edin. Ariadne’nin kaybolmanızı önleyecek ipi olacaklar.
  • Su devresini boşaltın:  Bazen borularda su kalır. Bu durgun su, rayları karıştırmak için her zaman oradaysa, bir onarım nasıl başarılı olabilir? Bu nedenle, bu su akana ve size daha fazla görüş sağlayana kadar musluğunuzu birkaç saniye açmanız gerekecektir.
  • Lavabonuzu  veya küvetinizi bloke edin: Borulara erişimi engellemek  için lavabonuzun veya küvetinizin   altına bir havlu veya başka bir nesne yerleştirin  . Bir vidanın onları bloke etme riskiyle içeri girmesinden kaçınılmalıdır.
  • Musluğunuzdan kulpları çıkarın:  Bileklik contalarını değiştirmeniz gerekirse mutlaka sökmeniz gerekecektir. Metodik olmayı unutmayın. Her şeyden önce, yol boyunca bir parça kaybetmemelisiniz! Vakit ayırıp gerekli adımlar izlenerek iyi bir onarım yapılır.
  • Musluk başlığını çıkarın:  Bu adım çok önemlidir. Somunu musluk kafasından sökmeniz gerekecek. Bunu yapmak için alet kutunuzdan bir İngiliz anahtarı alırsınız. Kafa nihayet çıkarıldı, mikrofiber bir bezle temizlenmesi gerekecek.
sızdıran musluk

  • Arızalı contayı çıkarın ve değiştirin: Neredeyse oradasınız! Kullanılmış mafsal orada, parmaklarınızın ucunda, alınmaya hazır. Yapının mükemmel bir şekilde sızdırmazlığını sağlaması gerekiyordu, ikincisi artık görevini yerine getiremiyor. Nazikçe çıkarılması gerekecek.  Her şeyi görünür kirlerden temizleme fırsatını yakalayacaksınız   . Ardından yeni contayı eskisinin yerine yerleştirirsiniz ve sökmeden önceki gibi tüm yapıyı değiştirirsiniz, somunu sıkarak ve ardından kolları geri koyarak musluğun başını yerine yeniden konumlandırırsınız. Musluk contasını değiştirmenin içerdiği şey budur.
  • Musluğunuzun durumunu kontrol edin  Her bir parçayı yerine yerleştirdikten ve olması gerekenleri değiştirdikten sonra, su kaynağını açarak muslukların beslemesini eski haline getirebilirsiniz. Ardından musluğunuzu açın ve sonucu izleyin. Bu senin işin!

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra musluğunuz damlamaya devam ediyorsa tereddüt etmeden bir uzmana başvurun. Başka bir kayıtta,   paradan tasarruf etmek için banyonuzdaki farklı hileleri    keşfedin .

ev