İster çiğ ister pişmiş olsun, soğan, onları durdurulamaz bir sağlık müttefiki yapan eser elementler bakımından zengindir. Onları dondurucuya koymanız gerektiğini biliyor muydunuz? Bu numaranın neden hayatınızı kolaylaştıracağını bildiğinizde, kesin olan bir şey var: Her gün benimseyeceksiniz!

Tüm soğan çeşitlerini pişmiş yemeklerinize davet ederseniz size zengin besin değerleri verebilir. Ayrıca bu durdurulamaz besin kaynağını dondurucuya koymak size 3 fayda sağlayacaktır.

kırmızı soğan

Soğanları neden dondurucuya koyalım?

Kümes hayvanları veya salatalar ile soğan, tüm yemeklerin lezzetini arttırmak için ideal bir besindir. Oda sıcaklığında tutmak yerine neden dondurucuya koymuyorsunuz? Bu numaranın nedenlerini bildiğinizde,  onsuz yapamayacaksınız!

– Soğanı keserken yırtılmayı durdurmak için

Taze soğanı dilimlemeye alışık olanlar kımıldamazlar. Bu hareket  gözlerde tahrişe neden olabilir  ve onları sulu hale getirebilir. Onları haşlamadan önce, ampulü 10 dakika dondurucuya koyun. Bir kez çıkardığınızda, artık bu rahatsızlıkla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

sarı soğanı dondur

Bu çeşniyi dondurmak için iki neden daha

Bu yiyecekleri doğrarken gözleri sulananlar için çiğ soğanı dondurucuya koymak durdurulamaz bir hiledir. Bunların evde dondurulmasının başka faydaları da vardır . Oda sıcaklığında iyi kalsalar da dondurucuda tutmak hayatınızı kolaylaştırabilir.

taze soğan

  1.  Dondurulmuş soğan yemek size zaman kazandırır

Yiyecekleri saklamanın yanı sıra, sarı veya kırmızı soğanları dondurucuda tutmak, düzenli ve çok miktarda pişirmeye alışmış olanlar için idealdir. Ve iyi bir nedenle, tariflerin büyük çoğunluğu bu malzemeyi ister kıyılmış, ister kıyılmış veya doğranmış olsun içerir. Besin değeri yüksek olan bu yemi dilediğiniz zaman  elinizin altında olacak ve artık kabuğunu soymanıza ya da bıçakla  tavaya koymanıza gerek kalmayacak. Tek yapmanız gereken hava geçirmez poşetlerinizi dondurucunuzdan alıp tencerenize dökmek.  Bir diğer avantaj: Kesme tahtanızı yıkamanıza  gerek kalmayacak   ve parmaklarınız soğan gibi kokmayacak!

yemek pişirmek için zaman kazanın

  1. Daha uzun raf ömrü için

Soğanlarınızı dondurucuda saklamak iyi bir  fikirse, yumuşak, küflü olmalarını veya lezzetlerini kaybetmelerini önlemek için . Bunları bir dondurucuda tutmak, bu gıdaların daha verimli bir şekilde korunmasına yardımcı olur. Beyaz soğanlarınızın veya diğer çeşitlerinizin mümkün olduğu kadar uzun süre korunması için, kokularının cihazınızdaki yiyeceklere nüfuz etmemesi için hava geçirmez bir torbada dondurmanız tavsiye edilir.

– Soğanları dondurmadan önce doğrayarak başlayın.

Taze kesilmiş ve pişirilmeye hazır yiyeceklere sahip olmak için ilk adım soğanları tercih ettiğiniz yönteme göre kesmektir.  Hava geçirmez kaplara koymak için büyük miktarlar söz konusu olduğunda bir bıçak veya mutfak robotu kullanabilirsiniz  .

beyaz soğanı kes

– Buzdolabı poşetine koyun

Hazırlıklarınıza hızlı bir şekilde eklemek için, soğanlarınızın iyi korunmasına yardımcı olacak hava geçirmez bir dondurucu poşete koymanız önemlidir. Bu kap aynı zamanda  dondurucunuzun soğan kokmaması için de kullanışlıdır . Ağzına kadar doldurmayın ve kapta biraz boşluk bırakın. Tek yapmanız gereken  bu olağanüstü sağlıklı yiyecekleri dondurmak.

Bu diğer yöntem, soğanların uzun süre saklanmasını sağlar.

Hava geçirmez bir torba kullanmak yerine, soğan parçalarını diğer ambalaj türlerine yerleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, orta boy bir soğanı küpler halinde kesin ve plastik sargı veya parşömen kağıdına sarın. Sonra onları büyük bir dondurucu torbasına koyun. Bu tekniği kullanarak  , potunuza koyacağınız tam miktarı bileceksiniz . Kırmızı veya beyaz soğanlarınızı hava almayacak şekilde koyduğunuz buz kalıplarına da koyabilirsiniz. Bidonlarınızı temizlemek ve soğan kokusundan kurtulmak   için durdurulamaz bir System D koku giderici olan kabartma tozu kullanmanız   yeterli !

Anlayacağınız gibi, soğanı dondurucuya koymak çok mantıklı. Sadece göz tahrişini önlemekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi korunur ve her zaman kullanılabilir durumda olur!

ev