Siyah giysiler: Renklerini bozmadan nasıl yıkanır?

Siyah ya da koyu renk giysiler herkesin dolabında eksik olamaz   . Siyah, zarafet hissi verir ve ciddi ve resmi durumlar için en uygun renkler arasındadır.

Ancak her zaman olduğu gibi bir ama var: siyah veya koyu renkli giysiler  yıkama sorunlarına neden olabilir  , yani dikkatli olmazsanız  kolayca solabilirler  .

Bu birkaç faktöre bağlı olabilir:  çok sık yıkamak  veya   çamaşır yıkarken yapabileceğimiz hatalar .

Aşağıda bazı doğal tedavileri de kullanarak koyu renk kıyafetlerinizin bozulmasını nasıl önleyebileceğinizi açıklıyoruz.

Siyah giysiler: renkleri solmadan nasıl yıkanır

sirke ile

Sirke doğal bir kireç çözücüdür ancak aynı zamanda yumuşatıcı  ve koku önleyici olarak da kullanılabilir  . Burada bizi ilgilendiren şu ki, sirkenin renkleri canlandırma ve   sabitleme  özelliğine sahip olduğunu belirtmekte fayda var   .

Kısacası: Hem elde hem de çamaşır makinesinde biraz beyaz şarap veya elma sirkesi, renklerin parlaklığını geri kazanabilir ve zaman içinde kalıcı olmalarını sağlayabilir.

Son durulamaya eklemek için sadece bir bardağa ihtiyacım var.

Tuzlu mu olsun

Doğrudan sepete yarım bardağa ihtiyacınız var   . Bu küçük “numara”, özellikle yeniyse siyah kıyafetlerin solmasını önlemek veya sınırlamak için yeterlidir.

Kabartma tozu ile

Kötü kokuları giderip açık renkli çamaşırları canlandırır ama aynı zamanda siyah çamaşırları da güvenli ve etkili bir şekilde yıkamamıza yardımcı olur. Çamaşır makinesinin tamburuna yarım  bardak  : koyu renk kıyafetleriniz size teşekkür edecek.

siyah giysiler AdobeStock olmadan nasıl yıkanır 133132797

Kahve ile

Durulama işlemi sırasında yaklaşık iki fincan siyah çay veya kahve   . Siyah çok daha yoğun olacak.

Genel kurallar

Ancak bu doğal çözümlerin yanı sıra   koyu renkli kıyafetlerin rengini korumaya yardımcı olabilecek başka önlemler de vardır.

Örneğin, onları tersten yıkayın:  koyu renkli giysilerin  dış kumaşı  deterjanlara ve diğer giysilere veya tamburun duvarlarına sürtünmeye daha fazla maruz kalır ve bu nedenle onları tersten yıkamak mantıklıdır.

Veya mümkünse özellikle çamaşır makinesinde daha az yıkayın.

Son olarak, dikkate alınması gereken diğer bir unsur da sıcaklıklardır  :  Yüksek sıcaklıkların kumaşların rengini kaybetmesine neden olma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle soğuk su veya çok yüksek olmayan sıcaklıklar koyu renkli kıyafetlerimizin solmamasını sağlayabilir.

 Her durumda, giysi etiketlerinde  yer alan  yıkama talimatlarına dikkatle uymak her zaman iyi bir fikirdir  .

ev