Son kullanma tarihi geçmiş süt mü? Atmayın! Bu şekilde kullanın ve pişman olmayacaksınız

Buzdolabını açtınız ve varlığını hatırlamadığınız, süresi dolmuş bir süt kutusu mu buldunuz? Eğer içinde bulunduğunuz durum buysa, yapabileceğiniz tek şeyin sütü çöpe atmak olduğunu düşünmeyin.

Aslında, son kullanma tarihi geçmiş sütünüzü onunla pek çok şey yapmak için geri dönüştürebilirsiniz. Bu üründe hem ev temizliği hem de güzellik açısından değerli bir dost bulabilirsiniz.

Açıkçası, süresi dolmuş sütü kullanmadan önce sütün renk ve kokuda herhangi bir değişiklik geçirmediğini kontrol etmeniz gerektiğini vurgulamak isterim.

Bununla birlikte, içeceğin durumunu kontrol etmek için birkaç dakika kaynatmaya karar vermek de mümkündür ve topak oluşmazsa sütünüzü sorunsuz kullanabilirsiniz.

Ayrıntılara girmeyi ve son kullanma tarihi geçmiş sütü geri dönüştürmek için ne yapılması gerektiğini anlamayı merak ediyorsanız, okumaya devam etmeniz yeterlidir.

Son kullanma tarihi geçmiş süt: İşte onu yeniden kullanmanın yolları.

Yukarıda bahsedildiği gibi, son kullanma tarihi geçmiş süt birçok alanda çok değerli olabilir. Örneğin, garip ama gerçek olan ekşi süt, hem tuzlu hem de tatlı müstahzarlarda kullanmak için mükemmel olabilir. Örneğin, ekmek hamurunu hazırlamak için bir hamurla birleştirebilir veya lezzetli krepler hazırlayabilirsiniz.

Son kullanma tarihi geçmiş sütü crème brûlé’de ve puding hazırlarken de kullanabilirsiniz. Muhallebi veya lezzetli bir cheesecake yapmak için de kullanabilirsiniz.

Tabii ki, ev yapımı peynir veya çırpılmış yumurta gibi tuzlu müstahzarlarda da kullanabilirsiniz.

Kısacası, mantıksız görünebilir, ancak mutfakta etli yemekler yapmak için süresi dolmuş süt vazgeçilmez bir bileşen olabilir.

Süresi dolmuş süt, güzellik ürünleri yapmak için de çok yararlı olabilir. Aslında, kendi ellerinizle gerçekten etkili bir peeling yüz maskesi oluşturabilirsiniz.

Bunu yapmak için bir kase alıp 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve son kullanma tarihi geçmiş süt getirmeniz gerekir. Malzemeleri iyice karıştırın ve her şey homojen olduğunda, sonucu cilde getirin ve karışımı hafifçe ovalayın ve kuruyana kadar bekletin.

Karışım kuruduktan sonra, her şeyi suyla durulayın ve yüzünüze masaj yapın.

Öte yandan, cilt lekelerini hafifletmek istiyorsanız, süte pamuklu bir ped batırmanız ve tedavi edilecek bölgelere yerleştirmeniz gerekir. “Tedavinin” bir gecede oturmasına izin verin. Ertesi sabah yüzünüzü sorunsuz bir şekilde durulayın.

Son olarak, son kullanma tarihi geçmiş süt de evi temizlerken vazgeçilmez olabilir. Kumaşlar, deri çantalar üzerindeki gümüş veya mürekkep lekelerini temizleyebilirsiniz ve mobilyaların parlak olması için de kullanışlıdır.

Artık son kullanma tarihi geçmiş sütün tüm sırlarını bildiğinize göre, onu çöpe atarak kendinizi ondan mahrum bırakmanız zor olacaktır. Son kullanma tarihi geçmiş süt birden fazla anda gerekli olabilir, sadece nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir.

Artık onsuz yapamayacağınızı göreceksiniz.

Çalışmalarınızda iyi şanslar.

ev