Son kullanma tarihi geçmiş un: atmayın! Büyükannem bu şekilde kullandı

Evde, kilerinizde asla eksik olmayan bir malzeme kesinlikle bir paket undur.

Mısır, kavuzlu buğday, nohut, buğday, arpa, kestane gibi farklı un türleri ve daha birçok çeşidi vardır. Bunların her biri mutfağınızda lezzetli ve süper davetkar yemekler yaratmak için kullanılabilir. Aslında, biraz ekmek, pizza veya istediğiniz herhangi bir şeyi pişirebilirsiniz. Pişirmek istediğiniz her şey lezzet dolu olacak.

Bununla birlikte, çok az insanın bildiği şey, unun evinizi süper etkili bir şekilde temizlemek için de kullanılabileceğidir. Yani kilerinizde son kullanma tarihi geçmiş bir un paketiniz olduğunu fark ettiyseniz, onu geri dönüştürebilir ve evinizi temizlemek için kullanabilirsiniz.

Büyükannem birçok şekilde kullandı, yağ çözücü, çelik parlatıcı, bulaşık makinesi yaptı ve hatta üzerine yapıştırıcı yaptı. Ama daha yakından bakalım.

Süresi dolmuş un: Büyükannemin evde tekrar kullanabilmek için püf noktaları

Birçok doğal ürün ile kimyasallara veda etmek ve evinizi doğal bir şekilde ve zamanla sağlığınıza ve çevrenizdeki çevreye zarar verebilecek maddeler olmadan temizlemek mümkündür. Anneannelerimiz bu konuda çok şey biliyordu.

Aynı zamanda, çok az insan unun evi temizlemek için de kullanılabileceğini biliyor. Aslında bu durumda 00 veya 0, kepekli, 1 ve 2 gibi her türlü unu kullanabilirsiniz. Her biri ile evinizi temizleyebilirsiniz, tabii ki doğru talimatları ve doğru adımları izleyerek. Aslında un yardımıyla temizleyip daha önce hiç olmadığı kadar parlamasını sağlayabileceğiniz nesne kesinlikle çeliktir.

En iyi şekilde kullanmak için, çeliğin üzerine un serpmeniz yeterlidir ve ardından hafif nemli bir süngerle temizleyebilir ve ayrıca bir damla bulaşık deterjanı ekleyebilirsiniz. Daha sonra süngerin yumuşak kısmı ile iyice ovalamanız ve ardından durulamanız gerekir. Son olarak, her şeyi bir bezle kurutmanız gerekiyor ve harika bir parlaklık görebileceksiniz.

Inoltre la farina ha la caratteristica di possedere un potere seccante e anche assorbente quindi può essere molto utile per rimuovere le macchie di olio. Per riuscirci devi mettere la farina sulla macchia in modo tale che non si espanda e quindi rimuoverla non diventi più difficile. Dopodichè devi lasciare agire la farina per qualche minuto e poi con un panno pulito oppure umido puoi eliminarla.

Un, sabunla birlikte bulaşıkları yıkamak için de kullanılabilir. Kullanmak için bulaşık deterjanı2 yemek kaşığı un kullanmanız ve ardından her şeyi suya batırmanız gerekir. Bundan sonra, bulaşıkları normal şekilde yıkamanız gerekir ve hemen yeni oluşturduğunuz yağ giderme ürününü fark edeceksiniz. Süper etkili olacak, aslında daha kabuklu görünen bulaşıkları da temizleyebileceksiniz.

Unun tutkalın yerini alabileceğini de belirtmeyi unutmayın. Garip görünüyor, ancak un tutkalın yerini çok iyi alabilir. Bu ev yapımı yapıştırıcıyı hazırlamak istiyorsanız, bir buçuk litre su kaynatmanız ve ardından elenmiş 100 gram unu dökmeniz gerekir. Daha sonra her zaman topak oluşumunu önleyecek şekilde karıştırmalısınız. 10 dakika pişirmeye devam edin, ardından ev yapımı yapıştırıcınızı yapmış olacaksınız.

Ne kadar çok şey yapabileceğinizi gördünüz mü? Artık son kullanma tarihi geçmiş ununuzu atmayacaksınız.

İyi temizlik.

ev