Spathiphyllum büyümesini nasıl teşvik edeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Bu bitkiyi harika hale getirmek için size bazı ipuçları gösteriyoruz.

Spathiphyllum

Spathiphyllum , özel bakım ve dikkat gerektirmeyen bir iç mekan bitkisidir. Ancak bu, herhangi bir işlem yapmadan bağımsız olarak büyümesine bırakılması gerektiği anlamına gelmez. Aslında, tüm bitkilerin insanlardan ilgi ve sevgiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle, spathiphyllum için aynı olacaktır.

Bu bitki kısmen gölgeli bir yere yerleştirilmeyi sever ve her durumda güneş ışınlarıyla doğrudan temas halinde değildir . Bu nedenle mükemmel bir ev bitkisidir . Ancak çok yoğun ışığa ve güneş ışığına karşı “acı çekmesine” saygı duyulması koşuluyla, dışarıda da konumlandırılabilir.

Spathiphyllum’un büyümesi için mükemmel yer bu nedenle kısmi gölgede olacaktır . Ancak tesisin ısı pompası veya radyatör gibi bir ısı kaynağının yakınına yerleştirilmesi belirtilmeyecektir.

Yılın sıcak aylarında spathiphyllum kış aylarında olduğundan daha sık yerde ve yapraklarda suya ihtiyaç duyar. Ancak önemli olan, toprağın hiçbir zaman tamamen kuru olmaması olacaktır. İyi bakılan ve cana yakın bir yere yerleştirilen bir spathiphyllum 15 yıldan fazla yaşayabilir ve 20 yıldan fazla zirveye ulaşır.

Bu yazıda, bu bitkinin büyümesini teşvik etmek ve ondan birçok çiçek elde etmek için bazı teknikleri keşfetmenizi istiyoruz . İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Spathiphyllum’un büyümesi: işte benimsenmesi gereken doğru hareketler

Spathiphyllum’un çok yeşil ve sağlam yaprakları vardır . İyi bakılırsa, gerçekten inanılmaz bir kokuya sahip beyaz çiçekler üretebilecektir . Bitkiye ne kadar iyi bakar ve onu uyarırsanız, ondan o kadar çok çiçek çıkar. Yapılacak ilk hareket, yapraklardaki tozu sık sık temizlemek olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, damlacıkları en iyi şekilde buharlaştırmak için bir sprey şişesi su kullanmak.

Spathiphyllum

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu bitkinin yerleştirileceği yerin seçimi temel bir rol oynar. Ayrıca toprak daima nemli olmalı ve asla kuru olmamalıdır . Bu küçük göstergelere saygı duyarsanız, her zaman bol çiçekli ve yaprak dökmeyen yaprakları olan sağlıklı bir spathiphyllum’a sahip olacaksınız. Spathiphyllum’un çiçeklenmesi 6 aylıktan önce başlamaz .

Bununla birlikte, spathiphyllum’un çiçeklenmesini daha da iyileştirmek ve büyümesini sağlıklı ve doğal bir şekilde artırmak için bazı teknikler vardır . Bazı basit prosedürleri keşfetmeyi merak ediyor musunuz? Hızlı ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bu yöntemlerle ilgili tüm bilgiler burada.

Çiçeklerle dolu sağlıklı bir spathiphyllum’a sahip olmanın teknikleri

Spathiphyllum’unuzun büyümesini sağlıklı bir şekilde teşvik etmek için belirli bir bileşen olan süt kullanabileceksiniz . Tek yapmanız gereken yarım litre tam yağlı sütü yarım litre su ile karıştırmak . Daha sonra bitkiyi haftada en az bir kez bu bileşikle sulamaya devam edeceksiniz .

Spathiphyllum'un büyümesini teşvik edin

Aslında süt mükemmel bir gübredir ve ev bitkinize geçerli organik destek sağlayacaktır. Bu element kalsiyum, fosfor ve spathiphyllum için büyük önem taşıyan birçok vitamin içerir.

Spathiphyllum için en uygun büyümeyi ve çiçeklenmeyi sağlamak istiyorsanız, o zaman çok özel başka bir yöntem de kullanabilirsiniz. Çok farklı iki unsur olan soğan ve kahvenin kullanımını içerir . Aslında, spathiphyllum’unuzun çiçeklenmesini çok daha hızlı etkinleştirmenize izin verecekler.

Tek yapmanız gereken yaklaşık bir litre suyu 4 veya 5 yemek kaşığı kahve telvesi ile karıştırmak . Aynı şekilde, eşit miktarda suyu birkaç soğan kabuğuyla karıştıracaksınız . Hepsini yaklaşık 24-36 saat yumuşamaya bırakın ve ardından hazırlanan iki karışımı birbirine karıştırın. Bu bileşik bitkiyi ayda en az bir kez sulamak için kullanılabilir .

Spathiphyllum’unuzun optimal büyümesini ve çiçeklenmesini sağlamak için iki çok geçerli yöntem . Mükemmel derecede sağlıklı bir ev bitkisine sahip olacaksınız ve gerçekten güzel ve hoş kokulu beyaz çiçeklerle dolu olacaksınız.