Duş başlığındaki kireç birikintilerini temizlemek sıkıcı bir iş olabilir. Ancak bu hile ile kireçle dolu bu küçük delikleri açabilir ve su basıncını artırabilirsiniz.

Duş başlığındaki kirecin çıkarılması her zaman kimyasalların kullanılmasını gerektirmez. Ekolojik bileşenler, su basıncını etkileyen beyazımsı izleri gidermek için müthiştir. Böylece tartar tortularına karşı kısa sürede etkili bir şekilde savaşacaksınız!

Duş başlığında kireç kalıntısı nasıl oluşur?

Kireçtaşının bir izi, birçok yüzeyde birikebilen bir mineral olan kalsiyum karbonattan oluşur. Bunlar arasında duş duvarları, fayanslar, musluklar, küvetler ve ayrıca duş başlığı. Bu tortular, değneğe zarar verebilir ve yeterli su yaymasını engelleyebilir. Bu, özellikle su filtreleme sistemi olmadığında geçerlidir. Böylece ısıtıldığında kalsiyum ve magnezyum kireçli tortulara dönüşür . İkincisi genellikle beyazımsı bir renge sahiptir ve düzenli bakım gerektirir. Ve iyi bir nedenle, duş başlığında dirençli hale gelirlerse su basıncını azaltabilirler.

Kolay bir numara ile duş başlığındaki kireç nasıl temizlenir?

Kireçtaşı önleyici bir etkiye sahip olmak için, süpermarketlerde sıklıkla bulunan kimyasallarla dolu bir kireçtaşı önleyici işlemin kontrolünü elinize almaya gerek yoktur. Bu klasik temizleyiciler, sert su kirecinin neden olduğu kalıntıları temizleyen çevre dostu ve doğal bileşenlerle değiştirilebilir. Böylece her bir kireç lekesi yok olacak ve sonunda duş başlığınızdaki kireç tortularına veda edebileceksiniz. Mutfağın ulaşabileceği malzemeler sayesinde temiz bir duş bulur ve kötü kokuları giderirsiniz. Bunlar, bu paslanmaz çelik yüzeyi dezenfekte etmek ve nemden kaynaklanan küfü gidermek    için idealdir .

Kireçtaşı yatakları

Duş başlığınızdaki kireç kalıntılarını gidermek için hangi malzemelere ihtiyacınız var?

Duş başlığında biriken kirecin verdiği zararı gidermek için kireç önleyici ürününüzü yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan orta boy bir plastik torba ve bir şişe beyaz sirke   . İkincisinde bulunan asetik asit, herhangi bir kireçtaşı tabakasını ortadan kaldırmak için müthiştir.

Bu ilk adım, duş başlığındaki kireçle savaşmak için gereklidir.

Kireç birikintilerini temizlemeden önce, önce vidalarını gevşeterek veya ayarlanabilir bir anahtarla duş başlığını çıkarın. Duvarlarda kireçtaşı birikimini hemen göreceksiniz.

Kireçtaşı izlerini ortadan kaldırmak için jest

Bu ikinci adım, duş başlığındaki tüm kireci çözecektir.

Bu ikinci aşama, temizleme ve kireç çözme etkisi için çok önemlidir. Bunun için plastik poşeti beyaz sirke ile doldurmanız ve içine duş başlığını koymanız gerekecek. Kabı lastik bir bantla sabitleyin.

Duş başlığındaki kireci çıkarın

Bu son eylem, pırıl pırıl bir duş başlığının yeniden kazanılmasında çok etkilidir.

Kireç taşını çözmek için karışımı gece boyunca hareket etmeye bırakın. Bu beklemeden sonra plastik torbayı çıkarın ve inatçı lekeleri eski bir diş fırçasıyla fırçalayın. Duş başlığınız parlayacak ve su basıncı artacaktır.

Duş başlığının tamamen kireçten arındırılması

Ölçeklenme önleyici özelliklere sahip bir sistem D bileşeni vardır

Beyaz sirke kireç sökücü olarak çalışıyorsa, aynı derecede güçlü başka bir bileşen daha vardır. Aşındırıcı etkisinden dolayı kireç taşını derinlemesine çözer .

Kabartma tozu bu istenmeyen beyaz lekelerle savaşır

Duş başlığında kalan kireci çıkarmak için, homojen bir macun oluşturmak için kabartma tozunu biraz suyla karıştırın. Eldiven kullanarak bu hazırlığı kabzanın üzerine yayın ve 15 dakika etki etmesi için bırakın . Yıkayıp duruladıktan sonra üniteyi mikrofiber bir bezle silin.

Kireç çözücü madde

Ayrıca, kireç birikmesini önlemek için duş başlığında tortu oluşumunu önlemek önemlidir. İnatçı lekelerden kaçınmak için bu püf noktaları haftada bir kez uygulanmalıdır. Düzenli bakımın avantajı, bu yüzeyi parlatmanın sadece birkaç dakika sürmesidir!

Duş başlığını parlatın

Kesin olan bir şey var ki, duşunuzun basıncını azaltan bu beyazımsı lekeleri çıkarmak için endüstriyel bir kireç çözücü ürün kullanmanın hiçbir faydası yoktur. Kireçlenmeye karşı bu etkili numara, ışıltılı bir düğme bulmanıza yardımcı olacaktır!

ev