Onları maden suyuyla sularsanız, birkaç saniye sonra bitkilere neler olabileceği aşağıda açıklanmıştır.

Birçoğu, ev bitkilerini sulamak için köpüklü su kullanmanın mümkün olup olmadığını her zaman merak etmiştir. Bu anlamda cevap olumludur . Baloncuklu modeldeki su, çeşitli ev bahçe işleri için ideal bir yardımcıdır. Nedenini görelim.

İnsanlar için köpüklü su kullanımı: faydaları

Birçok İtalyan ailesinde , birçoğunun klasik olana tercih ettiği göz önüne alındığında , köpüklü varyantta suyun varlığı vardır . Ancak bu tür sular genellikle susuzluğu gidermek için kullanılır.

maden suyu

Aslında, baloncuklar, susuzluğu gidermek gibi, onları günlük olarak seçen insanlar tarafından büyük ölçüde takdir edilen önemli özelliklere sahiptir, ancak sadece değil.

Bu tür su , sindirim güçlüğü çeken kişiler için oldukça önemli olan etkili sindirim işlevleri sunar.

Bu nedenle hazımsızlık veya midede bir çeşit ağırlık sorunu yaşayanlar, gazlı su içmeyi tercih ederler . Bu, köpüklü suda bulunan karbondioksit sayesinde bu tür insanlar için mükemmel olduğu düşünülürse.

Bununla birlikte, çok az kişi, bu tür suların kullanımıyla ilgili isteğe bağlı özelliklerden biri ile ilgili olarak çok önemli bir yönün farkındadır.

Aslında, kabarcıklı su ile bağlantılı en geçerli kullanımlardan biri, bahçecilik ile bağlantılıdır . Bunun nedeni, bitkilerinizle en iyi şekilde ilgilenmek istediğinizde geçerli bir destek olabilecek bu değerli baloncukların tam olarak içeride bulunmasıdır.

Bu, maden suyunun bitkiler için nasıl mükemmel bir müttefik olabileceğinin altını çizen özel çalışmalar sayesinde oluşturulmuştur . Bunun nedeni, büyümelerini büyük ölçüde teşvik etmeyi mümkün kılmasıdır.

Karbonatlı su bitkiler için neden iyidir?

Bitkilerin sulanmasına bağlı maden suyu kullanımı kesinlikle mümkündür. Bu, tam olarak, bu konuda yapılmış olan ve sadece onu tam olarak doğrulamakla kalmayan, aynı zamanda oldukça şaşırtıcı olan çalışmalara dayanmaktadır.

Tam olarak 2002 yılında Colorado Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmanın ardından, kabarcıklı suyun bitkiler için ideal olduğu, sağlık durumlarını son derece gözle görülür şekilde iyileştirme eğiliminde olduğu tespit edildi.

Bitki

Sebeplerden biri şüphesiz şudur: Birçok besin maddesi bu suda çözünür ve daha sonra kökler tarafından özümsenir.

Bu elementler arasında örneğin hidrojen, fosfor ve potasyum buluyoruz . Bitkilerin daha hızlı, daha sağlıklı ve yeşilin çok daha parlak bir tonuyla büyümesini sağlayan en önemli besinlerden bazıları.

Bu nedenle, bitkilerinizi sulamak için maden suyu kullanma alışkanlığı edinmeye başlamanız önerilir. Henüz yaygınlaşmamış bir alışkanlık olsa da ev bitkilerine çok büyük faydalar sağlayabilecek bir uygulamadır.

Yararlı ipuçları: ne yapılmalı ve ne yapılmamalı

Ancak bunun nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak anlamaya çalışalım: Bu sulama biçimini haftada en az bir kez uygulamanız önerilir .

sulama
Mükemmel zaman akşamla temsil edilir, böylece gün boyunca herhangi bir sıcaktan bitkilerinizi yenileyebilirsiniz.

Her durumda, kullanılan suyun oda sıcaklığında olması gerektiğini unutmamak önemlidir .

Uygun ilaçlama için, yapraklarını ıslatmadan bitkinin tabanını sulayın. Bunun nedeni, ıslak yaprakların hastalığa daha yatkın olmasıdır. Bu nedenle bu süreçte oldukça dikkat ve titizlik göstermeniz gerekmektedir.

Son olarak maden suyu kullanmadan önce bitkilerin sağlığını bozmamak için şeker içermediğini kontrol etmelisiniz .

Köpüklü su ve bitkiler, mükemmel bir kombinasyon

Daha önce bildirildiği gibi, 2002 yılında Colorado Üniversitesi tarafından yürütülen ve köpüklü suyun bitkilerin gelişimine nasıl yardımcı olduğunu ve sağlıklarını koruyabildiğini vurgulayan çeşitli çalışmalar bunu desteklemektedir.

Öte yandan, içinde bahsedildiği gibi  magnezyum, hidrojen, oksijen, kalsiyum, kükürt, fosfor, karbon ve potasyum gibi farklı besinler vardır.

İşte tam da bu bitkiler sayesinde sağlıklı ve güzel bir yeşille büyüyebilirler.

Bu ne kadar tuhaf görünse de, sağlık durumlarının kötüleşmesini önlemek için küçük önlemler almayı unutmadan bitkilerimizin iyiliği için bunu dikkate almaya başlamak önemlidir.

Örneğin, su şeker veya tuz içeriyorsa, kökler tarafından emilimi biraz zorlaştırabilir ve örneğin karıncaları çekebilir .

Karıncalar

Kısacası, bazı eylemler zararsız görünse bile gerçekten her şeyi mahvedebilir.

Bu nedenle, bugünden itibaren, bilgi bagajınızda bu iyi haber var.