Süper beyaz, iz bırakmayan çoraplar? İşin püf noktası çamaşır suyu değil!

En çok kullanılan çoraplar beyaz olanlardır, ancak aynı zamanda bir lanetleme oldukları da doğrudur. Sadece bir kez giyin ve hemen samimi ve kusursuz renklerini kaybederler. Ancak samimiyetinin oldukça basit yolları var.

Süper beyaz, iz bırakmayan çoraplar? İşin püf noktası çamaşır suyu değil!

Ama kısacası, bunu yapmak nasıl mümkün olabilir? En basit yöntem, kabartma tozu kullanımını içeren yöntemdir. Çamaşır makinesine konulduktan sonra, bu madde pedallar da dahil olmak üzere beyaz giysilerinize daha önce sahip oldukları parlaklığı geri kazandıracaktır.

Ancak beyaz çorapların beyazlığını en iyi şekilde korumak için en iyi şey çamaşır makinesinden kaçınmak ve elde yıkamaktır.

El

Çorapları çok sıcak suyla bir leğene batırın ve ardından bir limon suyunu ekleyin (bir elekten süzülmüş). Daha sonra bir süre bekletildikten sonra su ile abartılmadan durulanır.

Daha somut olarak, şunlara ihtiyacımız var:

bir bardak limon suyu (250 ml)
bir litre sıcak su

Sirke ile çamaşır makinesinde

Çoraplarımızın beyazlığını takip etmenin bir başka yolu da çamaşır yıkamak için çamaşır suyu yerine sıklıkla kullanılan sirkedir. Kullanım temeldir: çamaşır makinesi tepsisine bir bardak sirke dökün ve ardından normal yıkama programına devam edin.

Sirke ile elle

Ancak sirke el çamaşırlarıyla da kullanılabilir.

İhtiyacımız var:

bir bardak beyaz sirke (250 ml)
yarım litre soğuk su

Beyaz sirke ve su karışımı hazırlayın ve çoraplarınızı yaklaşık 45 dakika bekletin. Bu süreden sonra, biraz Marsilya sabunu ekleyin ve kuvvetlice ovalayın.

Kabartma tozu ile çamaşır makinesinde

Son olarak, tüm beyazlatma gücünü 40 derecelik bir sıcaklıkta açığa çıkaran sodyum perkarbonat da kullanabilirsiniz. Yıkama sırasında bu maddeden bir kepçe ekleyin ve işiniz bitti.

Sorununuz beyaz çorapların griye dönmesiyse, sonunda çözüme sahipsiniz!

ev