Süper çiçekli Antoryum? Sonra suda büyütmeye başlayın! Yıllarca gelişmesini istiyorsanız, bu ipuçlarını izleyin.

Suda yetiştirme ile süper çiçekli Antoryum

Anthurium’unuz çiçek açmaya mı çalışıyor? O zaman onu farklı bir şekilde geliştirmeye başlamalısın . Bir sürü çiçeğe sahip olmak için onu suya koyun ! İşte kesinlikle bilmediğiniz teknik.

Süper çiçekli bir Anthurium’a nasıl sahip olunur?

Anthurium, apartman hayatına da uyum sağlayan güzel bir bitkidir ancak bir şartla: doğru özen ve ilgiyi görmesi.

antoryum

Alan kişiler açısından fazla uğraş gerektirmeyen bir bitki türü olmasına rağmen yine de kurumaması veya kısa sürede solmaması için özen gösterilmesi gerekmektedir.

Siz de Anthurium’unuzun çiçek açmaması gibi oldukça yaygın bir sorun yaşıyorsanız, bu makaleyi okumaya devam edin. Bugün size bitkinizin tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlamak için ideal çözümü açıklayacağız . Su tekniğini biliyor musunuz ? Ne hakkında konuştuğumuzu çok az insan biliyor.

Siz de bu ipuçlarını takip ederseniz , 12 aydan uzun süre süper çiçek açan bir Anthurium’a sahip olacaksınız . İşte çiçek açmaya çalışan bu güzel bitkinin bakımı için tüm öneriler .

Suda yetiştirme tekniği

Apartman hayatı için de uygun olan güzel ve görünüşte basit bir bitki Anthurium’dur .

Elbette belirli bir şekle sahip yaprakları ve parlak renkleri ile dikkat çekiyor . Antoryumunuzun acı çektiğini ancak aynı kırmızı ve yeşil yapraklar sarı bir patina göstermeye başlarsa anlayacaksınız .

Bu durumda Anthurium’unuza ne oluyor ? Hiç şüphe yok ki solacak ve çiçek açma durumuna kesinlikle ulaşamayacak . Bu problem nasıl çözülür? Ve hepsinden önemlisi, süper çiçekli bir Anthurium’a sahip olduğunuzdan nasıl emin olabilirsiniz ? Bugün öğreniyoruz.

Suda yetiştirme tekniğini biliyor musunuz ? Bu tam olarak güzel bitkinizi kurtaracak olan şeydir . Bu yöntemi uygulamaya koymak için Anthurium’unuzun köklerini iyice temizlemeniz, ayrıca gövdenin yakınındaki kuru yaprakları da temizlemeniz gerekir .

Bu adımı yaptıktan sonra, genellikle çiçekçilerde kolayca bulabileceğiniz türden bir sünger edinmeniz ve makas yardımıyla tam ortasından delikler açmanız ve Anthurium’unuzun köklerini içine alacak kadar büyük bir delik oluşturmanız gerekir .

Daha sonra bu süngeri bitkinin kökleri ile birlikte şeffaf bir vazoya yerleştirin ve kökleri olan süngeri tamamen kaplayana kadar suyla doldurun . Bitkinizi kuru ve aydınlık ancak güneş ışınlarıyla doğrudan temas etmeyecek bir yere koyun ve yeterince sulayın.

Üç ay sonra inanılmaz bir şey göreceksiniz: Anthurium’unuz süper çiçekli olacak ve olağanüstü ve inanılmaz çiçeklenme görüntüsü size bir yıl boyunca eşlik edecek! Bu, çiçekçiler tarafından Anthurium’a uzun ömür sağlamak için kullanılan özel bir tekniktir. Söz konusu bitki özel bir bakım gerektirmese de özeldir.

Süper çiçekli bir Antoryum için suda yetiştirme

Anthurium’unuza mümkün olan en iyi şekilde bakmanıza yardımcı olmak için size verebileceğimiz bazı ipuçları var . Kesinlikle değer vermeniz gereken ilk ipucu sulama ile ilgilidir . Diğer birçok ev bitkisinin aksine, Anthurium’un haftada yaklaşık iki ila üç kez orta düzeyde sulamaya ihtiyacı vardır .

Aşırı sulamanın yalnızca köklere ve hemen sararıp kuruyacak olan yapraklara zarar vereceğini unutmayın . Bunun yerine onları sulamayı unutursanız da aynı şey geçerli: bu durumda yapraklar solmuş bir yeşile dönüşecek ve çok zayıflayacaktır .

Anthurium’unuzu birkaç gün sulamayı unuttuysanız, bunu şu şekilde düzeltebilirsiniz: Bitkinizin köklerini oda sıcaklığındaki suda bir saat bekletin. Bitkinin toparlandığını göreceksiniz.

Gübreleme konusunda suni ve kimyasal hiçbir ürün kullanmamanızı tavsiye ederiz . Antoryum, uygun şekilde sularsanız mükemmel bir şekilde hayatta kalabilir. Kökleri suya soktuğunuz andan itibaren en az iki hafta gölgeli bir ortam tercih edin .

Bu süreden sonra bitkinizi aydınlık ancak güneşle doğrudan temas etmeyecek bir alana taşıyın. Gübrelenmesi gerektiğine inanıyorsanız, bitkinizin uzun süre yaşaması için ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini sağlayacak doğal bir madde olan gübre kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu basit ipuçlarıyla siz de Anthurium’unuzun uzun ömürlü olmasını kesinlikle sağlayabileceksiniz. Daha sonra suda yetiştirme tekniğini denerseniz , Anthurium’unuzun süper çiçekli olacağını garanti ederiz . Bakımı basit olsa da pek çok önlem gerektiren bu bitkinin ihtiyaçlarını dikkate almanız yeterli olacaktır.