Evinize hoş bir koku katmak için bu meyveden birkaç dilimi radyatörün üzerine koyun: harika bir çözüm.

parfüm ev radyatörleri

Ticari parfümler ve kimyasal maddeler kullanmadan evinizi ucuza parfümlemek mümkün. Doğanın muhteşem kokusuna güvenebilir, radyatörleri açmanın avantajlarından yararlanabiliriz . Aslında radyatörlerden gelen ısı, meyvenin kokusunu yayacak ve tüm evi zarif bir şekilde kokutacak. Ama nasıl hareket edilir? Çok basit.

Tek yapmamız gereken bir portakalı alıp ince dilimler halinde kesmek , ancak limon ve limon da iyidir veya en keskin kokuya sahip olan turunçgillerin genel bir karışımıdır. Tüm dilimleri kağıt peçetelerin üzerine düzenli bir şekilde yerleştirin, üzerlerini başka bir emici kağıt tabakasıyla örtün ve fazla suyunu kurutmaya çalışın, ardından pişirme kağıdına dizin .

Radyatörün üzerine meyve yerleştirerek evinize nasıl koku verebilirsiniz?

ev kokulu kurutulmuş meyve

Pişirme kağıdını tüm dilimlerle birlikte radyatörün üzerine yerleştirip bu şekilde kurumaya bırakıyoruz. Dilimleri sık sık çeviriyoruz ki her iki tarafı da kurusun. Bu arada meyveler kurudukça havaya hoş bir koku yayacaktır.

BU İÇERİĞE GÖZ ATIN → Kurutulmuş yapraklar: Bu şekilde kullanın ve Noel’de harika bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kuruduktan ve susuz kaldıktan sonra dilimler kokulu dekorasyonlara dönüştürülmeye hazırdır . Bunları dekorasyona dönüştürmek için kurutulmuş dilimleri yıldız şeklinde kesebilir veya olduğu gibi bırakabilir, üzerine bir ip geçirip Noel ağacına asabiliriz . Bu sayede evi güzelleştirmenin yanı sıra koku da katmış oluyoruz.

VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP EDİN VE BİZİ TELEGRAM KANALIMIZDAN TAKİP EDİN

Aksi takdirde kurutulmuş meyveleri hava geçirmez şekilde kapatılmış kavanozlarda , serin ve karanlık bir yerde saklayabiliriz . Bu bir yıl boyunca bozulmadan kalacaktır ve atıştırmalık olarak veya tatlılar ve pastalar için dekorasyon olarak kullanılabilir .

BU İÇERİĞE BİR GÖZ ATIN → Süper kokulu bir gardırop için bu sizin için doğru olan “güç” karışımıdır

Ancak kurutma işlemini hızlandırmak için meyve dilimlerini doğrudan tavaya koyup 40° sıcaklıkta pişirebiliriz . Bu sıcaklıkta meyve, mineraller ve vitaminler dahil olmak üzere faydalı özelliklerini koruyacaktır .

BU İÇERİĞE BİR GÖZ ATIN → Bu muhteşem Kendin Yap Noel fenerleri: kolay, hızlı ve “vay be” etkisi garantili

Aynı prensibi her türlü meyvenin kurutulması için de uygulayabiliriz . Bu şekilde hareket ederek hem meyvelerin hoş notalarını evi kokulandırma, hem de sağlıklı ve hızlı atıştırmalıklar tüketme fırsatı buluyoruz. Kısacası işe koyulun.