Süper tatlı bir karpuzu görünüşünden nasıl tanıyabilirim! Artık balkabağı karpuzu yok!

Çok tatlı bir karpuzun nasıl seçileceğini bizimle keşfedin: şekerli bir karpuz için doğru ipuçları!

Yaz geldi, hepimizin arzusu lezzetli taze yiyecekler, değil mi? Ve sulu bir dilim karpuzdan daha iyi ne olabilir!

Bizi nemlendirmek ve ferahlatmak için harika olan bu meyve, yaz sıcağında en çok aranan meyvedir, ancak hepimizin bildiği gibi, tüm süpermarketler lezzetli karpuz satmaz.

Çok tatlı bir karpuz nasıl tanınır: Asla balkabağı karpuzu almamak için 5 önemli ipucu!

Lezzetli bir karpuzu kaygan olandan ayırt edemezsek (kaliteli bir karpuz satın almak sadece şans meselesi değildir) Endişelenmemize gerek yok, bu göstergelerle artık bu riski almayacağız.

Deneyimli bir yetiştirici, mükemmel karpuzları seçme konusunda bizi aydınlatır.

Boyuta dikkat edin

Bir karpuzun şekli ve büyüklüğü çok önemlidir. Karpuz ne kadar uzun ve uzun olursa kalitesinin o kadar iyi olduğuna dair bir inanç vardır, ancak gerçek şu ki orta boy bir karpuz idealdir.

Sapevi che L’Anguria ha anche il sesso

Il maschio è quello con la forma allungata ed è alto e acquoso; mentre la femmina con una forma arrotondata e più bassa è quella che ci regala un gusto infinito.

La macchia giallastra

Quasi tutti i cocomeri hanno una zona macchiata ma è proprio il colore di quest’ultima che determina l’alta qualità del frutto. Il colore giallo o arancione ci dà la garanzia che il nostro acquisto è quello giusto!

4. Le macchie scure

Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğimiz gibi (ama aynı zamanda aramızda onları fark etmeyen bir karpuz satın alarak) birçok karpuz, yollar ve karanlık noktalarla özetlenen arıların tozlaşmasıyla işaretlenir, eğer bu alanlar çok belirginse, arıların birkaç kez tozlaştığı ve bu nedenle karpuzların daha tatlı olacağı anlamına gelir.

Uzmanımıza teşekkür etmeli ve hepinize çok tatlı bir karpuz diliyoruz!

ev