n iyi süpürme için elektrikli süpürgeye değil, sadece bir süpürgeye ve bir plastik torbaya ihtiyacınız var. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Plastik torbalı süpürge

Evde zemini temiz tutmak her zaman zordur, özellikle de evde küçük çocuklar varsa. Toz, saç, köpek veya kedi tüyleri yerde birikerek her gün ve yanlış dünyada süpürmek gerçekten sıkıcıdır ve çok zaman kaybına neden olur. Bu yüzden daha hızlı süpürmenize yardımcı olacak bir yöntem var, bir ev numarası.

Her gün ev işleriyle uğraşıyorsunuz ve her zaman daha az çaba harcamanıza yardımcı olacak bir numara vardır. Doğal ve DIY ürünlerden ek unsurlara kadar. Her durumda, hem tozu temizlemek hem de yerleri süpürmek ve yıkamak için her zaman sıkıcı temizliği hafifletmeye çalışıyoruz.

Süpürge ve plastik torba: temizliğinizi değiştiren püf noktası

Çoğu zaman süpürge iyi süpüremez ve kılların ve kirin kıllara yapışmasına neden olur. Ama sadece bir plastik poşet alın ve bu bir daha olmayacak. Yapılacak tek şey süpürgeyi içine koyup süpürmeye başlamak.

süpürmek

Fark edeceğiniz şey, bu şekilde saç ve hayvan kıllarının süpürgeye yapışacağı ancak kılların içine girmeyeceği ve böylece kiri ellerinizle çıkarmak zorunda kalmayacağınızdır. Plastik poşetlerin yapıldığı malzeme, daha sonra bir kürekle toplayıp atabileceğiniz saç ve kürkün yapışmasına yardımcı olur.

Her zaman temiz zeminlere nasıl sahip olunur?

Zeminleri temizlemek her zaman sadece yerde bulunan toz ve saçlardan ibaret değildir, ancak doğru süpürgeyi seçmeniz gerekir ve yukarıda önerdiğimiz gibi bir çanta kullanmanın yanı sıra geleneksel süpürgeleri de kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak seçim rastgele değildir. Aslında yumuşak veya sert kıllara sahip çeşitli süpürge türleri vardır.

Genellikle kıllı süpürge, zemindeki daha büyük kirleri temizlemenize olanak tanır ancak tozu tamamen ortadan kaldırmaz . Ve aslında, yumuşak kıllı süpürgeler her şeyden önce tozun yükselmesine neden olur ve bu da daha sonra mobilyalara bulaşır. Bu nedenle, yığını topladıktan sonra süpürmek her zaman daha iyidir.

vakum

Elektrikli süpürge çok küçük toz zerrelerini bile toplama özelliğine sahiptir , bu cihaz sayesinde toz kaldırma sorunu yaşamayacak ve zemin tertemiz olacaktır. Ancak burada da kusurlar var, elektrikli süpürge ağır, gürültülü ve son zamanlarda giderek daha fazla kablosuz olanlar olsa bile kablo her zaman her yere ulaşmıyor.

Ancak elektrikli süpürgeniz yoksa normal süpürgeyle kiri büyük ölçüde temizledikten sonra elektrostatik bir bezle silmeyi düşünebilirsiniz. Bu bezler temelde aynı işi, kendisine bağlı kalacak tüm toz kalıntılarını yakalayarak yapar. Ayrıca kılsız düz bir süpürgenin üzerine yerleştirildiğinde her yere, hatta yatağın veya kanepenin altına bile ulaşabilirler.

Genel olarak, her üç yöntemi de kullanmak, en gizli alanlarda bile her yerde temiz zeminlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Evin içinde toz uçuşmasını önlemek için oda oda ilerleyip ardından kapıları kapatmak ve her gün özellikle yemek yediğiniz odaların ve yemek artıklarının yere düşebilmesi için yerleri temizlemek de önemlidir.

ev