Press ESC to close

Süpürgeye plastik bir torba koyun, herkes yapar: bu gerçek bir elektrikli süpürge

Temiz, parlak bir zemini korumak her zaman kolay değildir. Bu yüzey toz ve kir ile hızla kirlenebilir. Ancak belirli alışkanlıklar, yeterli ürünler ve iyi ipuçları benimseyerek temiz tutmak mümkündür. Sert önlemlere başvurmanıza gerek yok, sadece eski süpürgenizi çıkarın! Bu makalede size onu kullanmanın başka bir yolunu sunuyoruz.

Evin zeminini temizlemenin birkaç yolu vardır. En basiti, toplanan tüm kiri atmak için bir elektrikli süpürge ve bir çöp kutusu kullanmaktır. En küçük toz parçacıklarını bile almak için kullanışlı olsa da, bu ev aletinin de eksiklikleri vardır. Ağır, gürültülü, ele alınması zor ve enerji tüketen olabilir.

Zemini etkili bir şekilde temizlemek için hangi hile benimsenmelidir?

Temiz ve hoş bir iç mekana sahip olmak için, yaygın temizlik sorunlarına hızlı çözümler sağlamak üzere çeşitli yöntemler kullanılabilir. Aşağıdaki numara,  her gün kullandığımız bir aletin verimliliğini artırarak  zemini temizlemenize yardımcı olacaktır.

  • Zemini temizlemek için bir süpürge ve plastik bir torba kullanın

Süpürge

Süpürge. Kaynak: spm

Evde elektrikli süpürgeniz yoksa, evinizin zeminini temizlemek için her zaman basit bir süpürge kullanabilirsiniz.  Alt kısmı orta boy bir plastik torba ile kaplayarak banyo zemininizden ve evdeki tüm yüzeylerden evcil hayvan tüylerini ve tüylerini kolayca çıkarabileceksiniz. Yine de, temizlik sırasında çıkmaması için torbanın süpürgenin sapına iyi bir şekilde takıldığından emin olmak gerekir. Bunu yapmak için bir düğüm atın veya bir iple sabitleyin. Yeri süpürürken, statik elektrik nedeniyle saçların ve saçların plastiğe yapışmaya başladığını fark edeceksiniz. Atıkları topladıktan sonra torbayı ters çevirin ve çöp kutusuna atın. Başka bir benzer numara: eski külotlu çorapları süpürgeye koyun. Aynı şekilde statik elektrik de kiri kolayca temizlemenizi sağlayacaktır.

Zemini temizlemek için diğer ipuçları

Süpürge ve plastik torba numarası gibi, zemindeki tüyleri almak için başka yöntemler de kullanılabilir. Elbette bu adımın ardından   uygun ürün ve ekipmanlarla derinlemesine temizlik yapılmalıdır.

  • Zemini temizlemek için demlenmiş çay artıklarını kullanın.

Çay

Çay. Kaynak: spm.

Yerdeki kiri, kılları ve kılları temizlemenin ilk püf noktası kullanılmış çay yapraklarını kullanmaktır. Hala nemliyken onları yere serpin. Böylece kıllar ona yapışacaktır.  Bu numara, sadece bir süpürgeyi geçirerek yerdeki tüyleri kurtarmanıza izin verecektir. Kusursuz bir sonuç için zemini temiz, nemli bir paspasla silin.

  • Zemini büyük bir silecek veya cam sileceği ile temizleyin

parke üzerinde Raclette

Parke üzerinde silecek. Kaynak: spm

Yatak odanızın, oturma odanızın veya banyonuzun zeminindeki tüyleri etkili bir şekilde almanın başka bir yolu daha vardır.  Tüm saçları ve saçları toplamak için zeminde bir sileceği sürüklemeniz yeterlidir. Ancak, temizliği kolaylaştırmak için kuru olmalıdır. Pencere sileceği, kanepelerden ve koltuklardan hayvan tüylerini çıkarmak için çok pratik olabilir.

Anlayacağınız gibi, basit bir süpürge, özellikle yerdeki tüyleri ve tüyleri almak söz konusu olduğunda, elektrikli süpürgenin yerini mükemmel bir şekilde alabilir. Daha fazla gecikmeden test edilecek!

ev