Sütü lavaboya dökerseniz, hayal bile edemeyeceğiniz harika sonuçlar elde edersiniz! Birçok tencere ve lavabo sorununu çözen doğal ve çevreyi kirletmeyen çözüm. Ne olduğunu merak mı ediyorsunuz?

lavabodaki süt

Çelik lavabolarımız ve tencerelerimiz aşınma ve yıpranmaya maruz kalır; sorunun nasıl çözüleceğini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin, sizi şaşırtacak!

Alüminyum ve çelik: doğal yollarla nasıl tedavi edilir

Tavalar şüphesiz yemek pişirmenin en önemli aracıdır ; çünkü tavalar malzeme eklemek ve lezzetli yemekler yaratmak için kullanılır.

Paslanmaz çelik tencere

Ancak yeni pişirme kabı satın aldıysanız, alüminyum ve paslanmaz çelik pişirme kaplarını ilk kez kullanmadan önce nasıl kullanmanız gerektiği aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca daha sonra alüminyum ve çelik mutfak eşyaları ve tavalardaki siyah lekeleri temizlemek için ev yapımı bir numara sunacağız .

Alüminyum tavaya bakım yapma fikri, malzemenin dayanıklı olmasını, paslanmamasını ve yemeğinizi lekelememesini sağlamaktır. Ancak yiyeceğin metalik bir tat almasını, yiyeceğin yapışmasını veya tavayı lekelemesini önlemek için baharatlamanın yapılması da önemlidir .

Paslanmaz çelik lavabom neden lekeleniyor?

Paslanmaz çeliğin yüksek sıcaklıklara veya korozyona karşı mükemmel direncine rağmen, çamaşır suyu gibi bazı ürünlerin veya çelik yünü gibi temizleme araçlarının kullanılması lavabonuzun yüzeyine zarar verebilir.

Dolayısıyla bu durumda agresif temizlik ürünlerini kullanmaktan kaçınmak en iyisidir . çamaşır suyu ve sitrik asit . Hatta lavabonun görünümünde değişikliklere neden olabilirler.Paslanmaz çelikle temas halinde bol su ile yıkayıp iyice kurutmak daha iyidir.

Kabarcıklı paslanmaz çelik lavabo

Her zaman kurutulması gereken yemek artıkları veya su lekeleri bile istenmeyen gölgeler ve haleler oluşturabilir.

Örneğin çelik yünü ovalama süngerleri   oksidasyona ve çirkin çiziklere neden olabilir.
Lekeli paslanmaz çelik lavaboyu temizlemek için hangi ürünleri ve mutfak aletlerini kullanmamanız gerektiğini öğrendikten sonra temizliğe devam etmenin birkaç yolu vardır.

Aşağıda, lavabomuzun kaybolan parlaklığını süt gibi doğal ürünlerle geri kazanmamızı sağlayan tamamen doğal bir yöntem var.

Alüminyum ve çeliğin parlaklığını yeniden kazanmak istiyorsanız lavaboya biraz süt dökün

Çelik lavabonun lekelenmesinin nedenini gördükten sonra , durumun nasıl çözüleceğini bilmekte fayda var. Piyasada çoğunluğu hem insana hem de çevreye zararlı kimyasal elementlerden oluşan sayısız ürün bulunmaktadır.

Sodyum bikarbonat

Bu nedenle aşağıdaki tarif çelik lavabonuzun eski parlaklığına kavuşmasına yardımcı olacaktır . Şimdi bu tamamen yeşil çözüm için neye ihtiyacımız olduğunu görelim :

  • 1 bardak süt,
  • 2 yemek kaşığı ince tuz,
  • 1 yemek kaşığı karbonat,
  • 2 yemek kaşığı hidrojen peroksit,
  • 2 yemek kaşığı bulaşık sabunu.

İşlem çok basit, az önce sıraladığımız malzemeleri tek tek bir kaseye döküyoruz, her şeyi birbirine karıştırdıktan sonra karışımı bir sprey şişesine döküp gerektiğinde kullanabiliyoruz.

Sonuç şaşırtıcı olacak; hem gölgelenmiş hem de aşınma nedeniyle hasar görmüş alüminyum ve çelik , sanki yeniymiş gibi yeniden parlayacak. Tek bir şey var: Kullanmadan önce, sütün bozulması nedeniyle şişeyi çalkalayıp birkaç gün içinde kullanmak en iyisidir.

ev