Aynalarımızı temiz tutmak için günlük olarak bakımlarının yapılması gerekir. Bunu yapmak için mutlaka sahip olmanız gereken bir numara var, ihtiyacınız olan tek şeyin muhtemelen banyonuzda bulunan bir ürün olduğunu öğrenince şaşıracaksınız.

Banyo aynasında veya pencere camında kir izlerini görmekten daha rahatsız edici bir şey yoktur. Bu sorunu çözmek için basit ve etkili bir numara var. Oraya bir bak.

Aynalarınızı ve pencerelerinizi temizlemek ve parlatmak için durdurulamaz numara

Camları ve aynaları leke bırakmadan temizlediğini iddia eden ürünlerin reklamlarını hepimiz görmüşüzdür. Pahalı olmalarının yanı sıra çevreye zararlı kimyasallar içerebilirler.

Neyse ki,  daha basit ve daha etkili bir yöntem var . Tek yapmanız gereken, kusursuz temiz bir ayna elde etmek için birkaç unsuru (evde başka bir yerde bulunur) bir araya getirmektir. Talk pudrasına, yumuşak bir bez veya süngere, eski gazetelere ve beyaz sirkeye ihtiyacınız olacak.

Banyo aynasını temizleyin

  • Anahtar bileşen: aynanızı temizlemek için talk

Size biraz garip gelebilir ama evet  beyaz bebek pudrası  en  ekonomik hilelerden biri , ayna ve pencerelerinizi etkili bir şekilde temizlemenizi sağlarken  ,  banyonuzdaki izlerden kurtulup kokuları da giderecek . Bunu yapmak için, aynanın veya camın tüm yüzeyine talk pudrası serpin. Kiri emerken bir süre bekletin, ardından yumuşak bir bezle tozunu alın. Sonra biraz gazeteyi  beyaz sirke ile ıslatın  ve hepsini silin.

Talk pudrası

Aynalarınızı ve pencerelerinizi temizlemek için diğer kusursuz ipuçları

Talk pudrası gibi, aynalarınızı ve pencerelerinizi temizlemenin başka etkili ve kullanışlı yöntemleri de vardır.

  • Blanc de Meudon: Bu numarayı uygulamak için 250 gram Blanc de Meudon’u yarım bardak pul sabun (  Marsilya sabunu gibi ) ve bir bardak sıcak su ile karıştırmanız yeterlidir. Elde edilen solüsyonu doğrudan aynaya veya cama uygulayın, aksi takdirde mikrofiber bezi içine batırın ve dairesel hareketlerle cömertçe ovalayın.

Bu ucuz beyaz toz size  etkileyici bir sonuç  sağlar .

Ayna temizleme

  • Gliserin  :  Pencereler ve banyo aynaları için bir sprey şişesine birkaç damla gliserin (3 veya 4) ve 1 litre su koyun. Yüzeye püskürtün ve ardından temiz bir mikrofiber bezle silin. Bu,  sis oluşumunu önlemeye ve çizgileri kaldırmaya yardımcı olacaktır.
  • Mısır nişastası  400 ml ılık su ile doldurulmuş bir sprey şişesinde 1 yemek kaşığı mısır nişastası, 50 ml 90° alkol ve 50 ml beyaz sirke ekleyin. Güçlü bir şekilde sallayın ve aynanın veya camın yüzeyine püskürtün. Mikrofiber bir bez kullanarak nazikçe ovalayın ve temiz bir havlu veya gazete ile silin.
Doğal bir çözümle bir pencereyi temizleyin

  • Patates: Ortadan ikiye kesin ve yüzeyi bir nişasta tabakasıyla kaplanana kadar dairesel hareketlerle aynanıza sürün. Ardından aynaya veya cama su püskürtün ve yüzeyi temiz bir havluyla silin.

Ayna veya pencerelerinizi temizlemek için özel ürünler satın almanıza gerek yok. Kir birikintilerini hızlı bir şekilde çıkarmak için üzerine talk veya yukarıda belirtilen hilelerden birini uygulamak yeterlidir.

ev