Taze ve her zaman güzel çiçekler: İşte çiçekçilerin sırrı, onları solmadan 30 gün dayandırmak. Çocuk bakıcısının numarasını bulalım.

Taze çiçek alırken karşılaştığımız sorunlardan biri de onları soldurmadan bakımını yapmaktır. Taze çiçeklerin solmasını önlemek için alınacak bazı küçük önlemler ve püf noktaları vardır. Taze çiçeklerin bozulmasını önlemek için sadece çiçekçilerin bildiği ve uygulayabileceği sırlar olduğunun herkes farkında değildir.

Taze alınan çiçeklerin tazeliğini nasıl koruyabilirsiniz? Çiçeklerin ömrünü uzatmanıza izin veren bazı iyi kurallar vardır. Çiçek buketimiz ancak iyi bakılırsa uzun süre dayanır. Fidanlık veya çiçekçinin yeterli bakımı ile taze çiçek buketinin solmasına izin vermemek mümkündür. Çiçeklerin tazeliğini nasıl uzatacağımızı görelim.

Daha uzun süre taze çiçekler: nasıl saklanır?

Taze çiçekler alır almaz, hemen sapı yarıya kadar ıslatması gereken biraz tatlı suyla temiz bir vazoya koymak gerekir. Gövde alttan üç santimetre çapraz olarak kesilmiş olmalıdır . Bu, daha fazla su emilimi sağlar. Çiçeğin tek tomurcuğu varsa, onu sadece tomurcuk açıkken kesmek gerekir. Çiçekleri vazoya koyarken yeşilliklerin suya batırılmaması iyi bir tavsiyedir ancak yaprakların alınması ve çiçek saplarının çürümemesi için gereklidir.

Vazodaki su, çürümemesi için düzenli olarak değiştirilmelidir. Tavsiye, her 48 saatte bir değiştirmektir.

taze çiçekler

Çiçekçiler, asla çok soğuk ve asla çok sıcak olmayan ılık su kullanmanızı önerir. Kesme çiçeklerin doğru beslenmesini sağlamak için suya bir çay kaşığı şeker ekleyin. Çiçekçiler, çiçeklerin daha fazla su emmesini sağlamak için her zaman kurumuş yaprak ve çiçeklerin çıkarılmasını ve sapların kırk beş derecelik bir açıyla kesilmesini önerir.

Kesme çiçeklerin bulunduğu vazoyu serin bir ortama koymanız ve asla yaprakları kurutup bozulmalarını hızlandırabilecek ısı kaynaklarının yakınına koymamanız önerilir . Çiçekçiler, kesme çiçeklerden oluşan vazoyu doğal havadan ve güneş ışığından faydalanması için dışarıya, yani balkona koymanızı önerir.

taze çiçekler

Taze çiçekler: doğal ilaçlarla nasıl saklanır?

Taze kesme çiçeklerin iyi korunmasına katkıda bulunacak doğal çözümler arasında yarım tablet Aspirin kullanmak yer alır . Önemli olan, tabletin sadece yarısını suda eritmektir, çünkü bütün bir tablet sapın ve yeşilliklerin kurumasına katkıda bulunabilir. Vazonun içinde oluşabilecek bakteri yükünü azaltmak için fazla abartmadan iki damla şarap sirkesi ve bir miktar limon suyu ilave etmeniz önerilir.

Vazodaki suyu her değiştirdiğinizde biraz bikarbonat ve limonla nemlendirilmiş bir sünger geçirerek vazonun kenarlarını temizlemekte fayda var. Bu, damar duvarlarında bakteri üremesini azaltmaya yardımcı olur. Yaprakları cilalamak için kullanılabilecek iyi bir koruyucu, limon suyu ve şeker bazlı olandır.

Taze çiçeklerle dolu bahçe

Bu basit bahçıvan hileleri sayesinde çiçekleri yeni satın alınmış veya teslim alınmış gibi uzun süre taze ve sağlam tutabilirsiniz.