Ferah ve hoş kokulu bir tuvalete sahip olmak için hemen kullanabileceğiniz doğal bir çare var. Bilmiyor muydun? Acele edin ve kusursuz bir nihai sonuç için deneyin.

Taze ve çok hoş kokulu tuvalet

Uygun banyo temizliğinin anahtarları arasında küvet veya duş, lavabo ve tuvaletin yanı sıra duvarlar ve zeminler (fayanslar) gibi alanlar bulunur.

Bununla birlikte, duş duvarı veya perdesi, ayna veya havalandırma ızgarası gibi iyice temizlenmesi gereken çevre alanların yanı sıra banyoda bulunabilecek herhangi bir cihaz da vardır.

Banyo temizliği

Banyomuzla aramızda oluşan yakın ilişki çok kişiseldir. Herkesin, ötesine geçemeyeceği kendi hijyen ve hoşgörü düzeyi vardır.

Taze ve çok hoş kokulu tuvalet

Evde olmadığımızda, çırılçıplak ve temelde pantolonumuz aşağıda olmadığımızda kendimizi tam anlamıyla savunmasız hissettiğimiz yerlerden biri . Ve her banyo bu ruh haline uyum sağlayamaz.

Banyo temizliğine bu kadar önem veriliyorsa bunun nedeni, ailenin sağlığına zararlı olabilecek mikropların ve kirlerin çoğunun banyoda toplanmasıdır .

Tuvalette oturan genç adam

Bu nedenle banyoyu temizlemek, mantar ve nem oluşumunu önlemek için dikkatli ve sürekli olarak yapılması gerektiğinden, biraz karmaşık bir ev işidir . Aynı zamanda temizliği için de belirli ürünlere ihtiyaç duyar.

Sürekli temizlenmesi gereken banyoları temizlemenin tek bir yolu yoktur . Evde ne varsa ona göre küvet ya da duş teknesiyle başlayabilirsiniz.

Taze ve çok hoş kokulu tuvalet: İhtiyacınız olan tek şey doğal bir madde

Yaptığımız bakıma rağmen  ferah ve hoş kokulu tuvaletimiz hiç de taze olmayabilir. Sebepleri sifonda biriken tuvalet kalıntılarından başlayarak tuvaletin yanlış temizlenmesine kadar farklı olabilir.

Tuvalet temizliği

Banyo sifonu ise banyomuzun içerisinde oluşabilecek rahatsız edici kokuların oluşmaması için özel olarak tasarlanıp üretilmiştir. Karakteristik özelliği, egzozdan kötü kokuların çıkmasını engelleyebilen gerçek bir “damper” elde edilmesini sağlayan eğrisel şekil ile verilmektedir .

Ancak bu, kötü kokunun yükselmesini engellemeye yetmeyebilir. Bunun olabilmesi için hem bu tip tıpanın yükselebilmesi için hem de sifonda su olması gerekir.

Bu nedenle suyun seviyesi önemlidir ve eğer sifonda yeterince bulunmuyorsa işlevini doğru bir şekilde yerine getiremeyebilir.

Su durdurucu etkisi tuvaletten gelen kokuyu ortadan kaldırır. Bu nedenle banyoyu temizledikten ve kötü kokunun diğer borulardan gelmediğini kontrol ettikten sonra sifonda doğru seviyede su bulundurmak “var olan en güçlü doğal çözümdür”.

Ancak yardım aynı zamanda doğal bir numaradan da gelir Kötü koku yayan boruları temizlemek , aynı zamanda dezenfekte edebilen bikarbonat ve sirkeyi bir araya getirmek.

Tuvalette sirke ve bikarbonat

İşlem basittir: Kötü koku yayan gidere yeterli dozda bikarbonat soda dökün ve suyla karıştırılmış sirkeyi ekleyin. Bikarbonat sirke ile temas ettiğinde tamamen zararsız ve doğal bir kimyasal reaksiyon olan beyaz köpük oluşturarak borularımızı temizler.

ev