Bazıları kışın serinliğini seviyorsa, diğerleri için bu gerçek bir çiledir. Birçok insan soğuğa dayanamaz ve ısınmanın bir yolunu arayamaz.

Ve sandığımızın aksine kendimizi mahvetmek zorunda da değiliz: Evde sıcak kalmanın ve ucuza almanın ideal tüyoları var.

Klasik radyatörlerden sobalara ve diğer ısı pompalarına kadar, düzgün bir şekilde ısınmanın yöntemleri gerçekten çok çeşitlidir. Ancak, her birinin faturada oldukça önemli bir maliyeti vardır. Ve ekleme genellikle tuzludur. Bu yüzden her zaman daha ucuz çözümler arıyoruz.

faturalarını öde

Bizi kış sıcaklıklarından koruyan iyi ısıtılmış bir eve sahip olmanın elbette önemli bir maliyeti vardır. Tam da bu nedenle, ısıyı mümkün olduğunca uzun süre tutmak, gereksiz enerji ve gaz israfından kaçınmak için bazı püf noktaları benimsemek gerekiyor. Ve hepsinden önemlisi  , faturalarda önemli meblağlar biriktirerek .

Tabii ki, oraya gitmeden önce birkaç önlem almayı düşünün: Güneş ışığından en iyi şekilde yararlanın, pencereleri çok fazla açmayın ve hatta  evin içindeki sıcaklığı   korumak için radyatörlerinize bakım yapın .

İşte para harcamadan yuvanızı dakikalar içinde ısıtmak için bazı müthiş ipuçları!

Güneş

• Güneşin sıcaklığının tadını çıkarın

Daha önce de söylediğimiz gibi, evdeki ortam ısısını korumak için önce güneşten yararlanın. Güneş ışınlarının içini ısıtması için perdeleri, panjurları ve panjurları açın.

• İzole odalar

Kalmadığınız odaları izole edin. Bu odalarda ısıtmayı kapatmanız yeterlidir, zaten faturada bir tasarruf olduğunu fark edeceksiniz.

radyatör

• Pencereleri ve balkonları kapalı bırakın

Taslakları önlemek için pencereleri ve balkonları sıkıca kapalı tutun. Bu sayede ısıyı içeride tutabilecek ve fazla enerji tüketiminin önüne geçebileceksiniz.

Bu ipuçlarını uygulayarak enerji faturanızın önemli ölçüde düştüğünü görmelisiniz, ancak gaz veya elektrik olsun çeşitli sistemlerin periyodik bakımını yapmayı da unutmayın. Bu şekilde düzgün çalışmasını ve her şeyden önce gereksiz ısı kaybı olmamasını sağlamış olursunuz.

ev